انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  09:08   

رهبر حزب خوب ترکیه:

بینالی ییلدیریم می داند که در انتخابات شکست خواهد خورد

سرویس ترکیه - مرال آکشنر، رهبر حزب خوب ترکیه در اظهاراتی به ارزیابی نامزدی بینالی ییلدیریم، رئیس پارلمان ترکیه در انتخابات شهرداری ها از سوی حزب عدالت و توسعه (AKP) و عدم استعفای وی از ریاست پارلمان عنوان کرد: ییلدیریم خود می داند که در انتخابات شکست خواهد خورد، از همین رو استعفا نکرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، مرال آکشنر، رهبر حزب خوب ترکیه در اظهاراتی به ارزیابی نامزدی بینالی ییلدیریم، رئیس پارلمان ترکیه در انتخابات شهرداری ها از سوی حزب عدالت و توسعه (AKP) از حوزه کلان شهر استانبول پرداخت و عنوان کرد: ارزیابی من از نامزدی وی در انتخابات این گونه است: او بعد از آن که نامزد انتخابات شد می بایست از مقام ریاست پارلمان استعفا می کرد. این یک بحث جدا است. اما جناب بینالی ییلدیریم دورانی نخست وزیر این کشور بود، وزیر بود و اکنون نیز رئیس پارلمان است. متولد 1955 و بی نهایت با تجربه است. تعداد بسیار زیادی انتخابات پشت سر گذاشته است. من تصورم بر این است که خود بینالی ییلدیریم بر این عقیده است که در انتخابات شکست خواهد خورد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: زمانی که اسماعیل اوک، رئیس ستاد کارکنان پارلمان ترکیه از سوی ما نامزد انتخابات شهرداری ها از حوزه بالیک عسیر شد، بلافاصله از سمت خود در پارلمان استعفا کرد و تأکید کرد که هر چه سریعتر شخصی را به جای وی انتخاب کنند. باور و ایمان داشتن یک چیز دیگر است. اقدامی که ییلدیریم انجام داد برازنده وی نیست. برازنده انسانی با این همه تجربه نیست. وی شخصی است که منزلت و احترام دولتی دیده است، یعنی نباید برای خیلی چیزها حسرت داشته باشد.

آکشنر خاطرنشان کرد: بینالی ییلدیریم را بسیار خوب می شناسم، وی فردی نیست که در شرایط عادی دست به چنین کاری بزند، بی شک ییلدیریم و اردوغان برای انتخابات 2019 با مشکلاتی روبه رو هستند. اگر صد در صد از پیروزی در انتخابات مطمئن بودند دست به چنین کاری نمی زدند. در نتیجه برای پیروزی در استانبول علامت سوال های زیادی برایشان به وجود آمده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

رئیس فراکسیون CHP: معرفی یلدیریم به عنوان نامزد آک پارتی در انتخابات شهرداری ها نقض قانون اساسی کشور است

تمل کارا مولا اوغلو، رئیس حزب سعادت ترکیه: نامزدی ییلدیریم در انتخابات شهرداری ها نامشروع است

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات