سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  10:06   

بزرگترین رزمایش نظامی تاریخ جمهوری ترکیه برگزار خواهد شد

سرویس ترکیه - ارتش ترکیه در حال آمادگی برای انجام بزرگترین رزمایش نظامی تاریخ جمهوری این کشور است که برای اولین بار به صورت همزمان تمام دریاهای ترکیه را در برخواهد گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، بر اساس اطلاعات به دست آمده، ارتش ترکیه در حال آمادگی برای انجام بزرگترین رزمایش نظامی تاریخ جمهوری این کشور است که برای اولین بار به صورت همزمان تمام دریاهای ترکیه را در برخواهد گرفت.

این رزمایش بزرگ نظامی با نام "ماوی وطن" که قرار است در تاریخ 27 فوریه 2019 آغاز شود تا 3 مارس 2019 ادامه خواهد داشت و نیروهای مسلح ترکیه در یک محدوده 462 هزار کیلومتری با حضور مشترک نیروهای دریایی، هوایی و زمینی ارتش ترکیه در آن حضور خواهند داشت.

در این رزمایش که به استفاده از سلاح های ساخت ترکیه اولویت داده خواهد شد، "رزمایش مشترک دریایی – هوایی ماوی وطن – 2019" و "هماهنگی نیروهای هوایی – زمینی ارتش ترکیه در مقابله با دشمن فرضی" به اجرا درخواهد آمد.

یکی از مهمترین ویژگی های این رزمایش انجام آن در مناطق مورد مناقشه ترکیه با یونان و جمهوری قبرس جنوبی در دریای اژه و شرق مدیترانه است.

لازم به ذکر است، در چند وقت اخیر کشورهایی مانند مصر، یونان، اسرائیل و قبرس جنوبی دست به رزمایش های فشرده و گوناگونی در مدیترانه زده اند که تحلیل گران انجام این رزمایش بزرگ توسط ترکیه را از یک طرف مقابله به مثل با رزمایش این کشورها قلمداد کرده و از طرف دیگر عنوان می کنند که ترکیه در پی انتشار این پیام به کشورهای مجاور مدیترانه است که "تمرکز در مرزهای سوریه و عراق به معنی نادیده گرفتن تحولات مدیترانه از سوی ترکیه نخواهد بود".

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه