سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  10:59   

اتحادیه میهنی در پاسخ به نخست وزیر عراق:

اجازه پایین آوردن پرچم اقلیم کردستان در کرکوک را نمی‌دهیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در واکنش به درخواست نخست وزیر عراق در مورد پایین آوردن پرچم اقلیم کردستان در کرکوک، تأکید کرد که این حزب اجازه چنین کاری را نمی دهد و در این مورد به دادگاه فدرال عراق رجوع می کند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری اس. ان. ان، طی روزهای گذشته اخباری در رسانه های اقلیم کردستان مبنی بر برافراشتن پرچم اقلیم بر فراز دفتر و ساختمان های اتحادیه میهنی کردستان در کرکوک، منتشر شده و عادل عبدالمهدی در واکنش به این اقدام، ضمن غیرقانونی خواندن آن، خواستار پایین آوردن پرچم اقلیم در کرکوک شد.

در واکنش به این اظهارات عبدالمهدی؛ آسو مامند، عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان گفت که اتحادیه میهنی به هیج عنوان اجازه پایین آوردن پرچم اقلیم کردستان، بر فراز مقرهای خود در کرکوک را نمی دهد و هر شخص و  جریانی نیز که اعتراضی به این موضوع دارد می تواند در دادگاه فدرال عراق طرح شکایت کند.

وی افزود که هیچ شخص و جریانی نمی تواند پرچم اقلیم کردستان را بر فراز ساختمان های اتحادیه میهنی پایین بیاورد و اتحادیه میهنی برای جلوگیری از چنین اقدامی تمامی راهکارهای قانونی را در پیش گرفته و به دادگاه فدرال عراق رجوع می کند.

همچنین گفت که تاکنون هیچ یک از پرچم های اقلیم کردستان که بر فراز ساختمان های اتحادیه میهنی برافراشته شده بودند، پایین آورده نشده و اگر اقدامی برای پایین کشیدن پرچم با استفاده از نیروهای نظامی صورت بگیرد، مردم کرکوک، خود مانع از چنین اقدامی خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت که اتحادیه میهنی کردستان خواستار جلوگیری از تشدید مشکلات و تنش در کرکوک است و  از تمام احزاب کردستانی در کرکوک می خواهد که نشست های مربوط به کرکوک را در این شهر برگزار کرده و به صورت جمعی در مورد آینده کرکوک تصمیم گیری کنند.

لازم به ذکر است عادل عبدالمهدی، اعلام کرد که در ارتباط با برافراشتن پرچم اقلیم کردستان در کرکوک با رهبران سیاسی مختلف گفتگو کرده و به آنها دستور داده که پرچم کردستان را از سون اصلی برخی مقرهای حزب در کرکوک پایین بیاورند؛ چرا که این کار در مخالفت با قانون اساسی است.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کرکوک