انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  11:22   

بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره سفر پمپئو به اقلیم کردستان

سرویس جهان- وزارت خارجه آمریکا در بیانیه هایی نوشت: وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مقامات حکومت اقلیم کردستان، بر دوستی این کشور با اقلیم کردستان عراق و نیز ادامه مذاکره اربیل و بغداد تاکید کرده است.

 

به گزارش کردپرس، روز گذشته، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در دیداری سرزده از عراق، پس از دیدار با مقامات دولت عراق در بغداد، راهی اربیل شد تا با مقامات حکومت اقلیم کردستان از جمله مسرور بارزانی، نامزد حکومت جدید اقلیم کردستان و رییس نهاد اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان و نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان دیدار کند.

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه ای نوشت: مایک پمپئو در دیدار با مسرور بارزانی، رییس شورای امنیت اقلیم کردستان، نامزد شدن وی برای تصدی نخست وزیری اقلیم کردستان را به وی تبریک گفته است.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مسرور بارزانی، بر حمایت قدرتمند آمریکا از مذاکره میان دولت اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق و ادامه اصلاحات امنیتی و اقتصادی تاکید کرده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که مایک پمپئو بر اهمیت شراکت استراتژیک میان واشنگتن و بغداد و نیز دوستی درازمدت آمریکا با اقلیم کردستان تاکید کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در بیانیه جداگانه دیگری ضمن اشاره به دیدار وزیر خارجه آمریکا با نیچروان بارزانی، نخست وزیر فعلی اقلیم کردستان، نامزدی وی برای تصدی پست ریاست اقلیم کردستان را به وی تبریک گفته است.

پمپئو در دیدار با نیچروان بارزانی مجددا بر حمایت کشورش از ادامه مذاکره میان اربیل و بغداد تاکید کرده و شراکت کشورش با بغداد و دوستی با اقلیم کردستان را در تامین امنیت و ثبات منطقه ای حیاتی دانسته است.

وزارت خارجه آمریکا به دیدار میان وزیر خارجه این کشور با مسعود بارزانی، رییس سابق اقلیم کردستان اشاره ای نکرده است.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کردها
#نیچروان بارزانی
#مسرور بارزانی
#مایک پمپئو
#آمریکا