سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  12:25   

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب؛

نجات 230 مسافر در محور تکاب- ایرانخواه از سرمازدگی/ تردد در این محور امکان پذیر نیست

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب گفت: شامگاه گذشته 230 مسافر گرفتار در جاده ایرانخواه پس از 5 ساعت با تلاش راهداران از سرمازدگی نجات یافتند.

به گزارش کردپرس، امیر یدبیضا در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: 80 دستگاه خودرو و 2 دستگاه مینی بوس گرفتار شده در برف و کولاک محور تکاب - دو راهی ایرانخواه از عصر تا شامگاه چهارشنبه در محور تکاب - دوراهی ایرانخواه گرفتار شده و بیش از پنج ساعت در محاصره برف و کولاک شدید در گردنه های سخت گذر این محور قرار داشتند.

وی افزود: راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب با یک دستگاه لودر، یک دستگاه خودرو نمک پاش و 2 دستگاه سواری تویوتا از ساعت 3 بعد از ظهر چهارشنبه به محور ایرانخواه اعزام شدند و در چند نوبت تا ساعت 12 شب گردنه های سخت گذر این جاده در حدفاصل سه راهی حیدرآباد تا روستای کانی کبود را با وجود کولاک شدید برف روبی کردند.

یدبیضا ادامه داد: در حالی که به علت تداوم کولاک شدید و نبود دید کافی در محور ایرانخواه، خطر سرمازدگی مسافران گرفتار شده در جاده را تهدید می کرد، راهداران و نیروهای امدادی موفق شدند با عملیات برف روبی و امداد رسانی به موقع خودروها را به مسیر هدایت کنند و مسافران از جمله سرنشینان مینی بوسی که از سقز راهی تکاب بود، را به سلامت به مقصد رساندند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب با بیان اینکه تمام خودروهای گرفتار شده در کولاک محور دوراهی ایرانخواه به سلامت به شهر تکاب رسیدند، افزود: سرنشینان سه خودرو سواری نیز که قادر نبودند در جاده تردد کنند با ترک خودرو خود، توسط خودروهای شاسی بلند اداره راهداری به شهر تکاب منتقل شدند.

وی اضافه کرد: همچنین یک پیرزن 75 ساله که به علت ترس و افت فشار در داخل یکی از خودروهای سواری گرفتار شده بود و در محور ایرانخواه وضعیت جسمی مناسبی نداشت، توسط یک دستگاه آمبولانس اورژانس به بیمارستان شهدای تکاب منتقل شد.

وی با اشاره به تلاش بی وقفه راهداران برای بازگشایی شبانه محور ایرانخواه گفت: هم اینک راهداران مشغول امداد رسانی به چند خودرو سواری گرفتار شده در کولاک شدید در هفت کیلومتری محور تکاب - دو راهی ایرانخواه هستند.

یدبیضا گفت: به علت تداوم کولاک شدید تردد در محور ایرانخواه امکان پذیر نیست و رانندگان امشب تا فردا صبح از تردد در این محور خودداری کنند.