سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  13:38   

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان خبرداد :

اسکان اضطراری1240 نفرمسافر گرفتار، توزیع 700 تخته پتو و 700 بسته غذایی

سرویس کردستان- در پی بارش برف و و وقع کولاک در محورهای مواصلاتی ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان از اسکان 1240 نفر مسافر گرفتار در برف و کولاک در پایگاه ها و مساجد شهرستان های استان خبرداد .

به گزارش کرد پرس؛ محمدباقر محمدی گفت : متعاقب بارش برف در سطح استان ، محورهای مواصلاتی و گردنه های برفگیر با وقوع برف و کولاک مواجه بوده و ادامه مسیر برای مسافران را با مخاطره و مشکل روبرو ساختند .

محمدی تصریح کرد: ضمن اعلام آماده باش در سطح مجموعه امداد و نجات استان ، اکیپهای تخصصی امداد و نجات به مکانهای مورد حادثه اعزام گردیده و 1504 از هموطنان گرفتار در برف و کولاک  را مورد پوشش امدادی قرار دادند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان همچنین از اسکان 1240 نفر از مسافران درراه مانده در شهرستانهای سقز، دیواندره ، بانه و بیجار و سروآباد و همچنین توزیه 700 بسته غذایی و 700 تخته پتو در بین اسکان شدگان خبرداد .

وی تصریح کرد : عملیت های موفقیت آمیز مذکور با اعزام 12 آمبولانس جمعیت هلال احمر ،فعالیت  21 تیم تخصصی امداد و نجات و  8 تیم پشتیبان  انجام شد.

محمدی در ادامه ضمن تقدیر از فرمانداران شهرستان های مذکور بدلیل هماهنگی و همکاری کامل با مجموعه هلال احمر ، روند امدادرسانی های 24 ساعت گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و از عملکرد امدادگران و نجاتگران جمعیت تقدیر و تشکر بعمل آورد .

محمدباقر محمدی با اشاره به سامانه تلفنی 112 بعنوان  سامانه ندای امداد هلال احمر ، گفت : این سامانه پاسخگوی حوادث احتمالی بصورت 24 ساعته و شبانه روزی بوده و مسافرین و درراه ماندگان میتوانند با تماس با سامانه 112 حوادث احتمالی را به جمعیت هلال احمر در هر ساعتی از شبانه روز اطلاع دهند .