انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  15:54   

دستور الحلبوسی برای تحقیق درباره اوضاع شنگال و سفر هیئت‌های عراقی به اسرائیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس مجلس نمایندگان عراق به کمیسیون های مختلف دستور داده تا در رابطه با اوضاع شهرستان ایزدی نشین این کشور و ادعای سفر پنهانی هیئت های حزبی به سرزمین های اشغالی تحقیق کنند.

به گزارش کردپرس، یک منبع آگاه در مجلس نمایندگان عراق بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که محمد الحلبوسی، رئیس مجلس دستور داده یک کمیته متشکل از اعضای کمیسیون های روابط خارجی و امنیت و دفاع تشکیل شود تا در رابطه با ادعاهای اخیر حاکی از سفر پنهانی برخی هیئت های حزبی این کشور به سرزمین های اشغالی تحقیق کند.

به گفته منبع مذکور که خواسته نامش فاش نشود، الحلبوسی در جلسه امروز مجلس نمایندگان عراق همچنین به کمیسیون های امنیت و دفاع و اقلیم ها دستور داده تا در رابطه با اوضاع کنونی شهرستان ایزدی نشین شنگال در شمال استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور تحقیق کنند.

این در حالی است که وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اوایل هفته جاری مدعی شده بود که در سال گذشته میلادی سه هیئت عراقی متشکل از شخصیت های سنی و شیعی تاثیرگذار به سرزمین های اشغالی سفر کرده و در جریان آن نیز از موزه بزرگداشت هولوکاست بازدید و با برخی شخصیت های دانشگاهی و مسئولان این رژیم دیدار و گفت و گو کردند.

در شنگال نیز که پس از آزادسازی از دست تروریست های داعش، شاهد حضور نیروهای نظامی و شبه نظامی مختلفی است، هر یک از حزب دمکرات کردستان (پارتی) و گروه های نزدیک به حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در تلاش هستند تا کنترل امور این شهرستان را در دست بگیرند و فرماندار و دولت محلی وابسته به آنها روی کار بیاید.