سرویس عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 20 دی 1397  ::  18:05   

کمتر از یک هفته پس از ادعای سفر هیئت‌های عراقی به سرزمین‌های اشغالی؛

وزیر دارایی اسرائیل، نام عراق را از فهرست کشورهای دشمن پاک کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - پس از گذشت کمتر از یک هفته از انتشار گزارش های حاکی از سفر چند هیئت عراقی به سرزمین های اشغالی، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نام این کشور را از فهرست کشورهای دشمن حذف کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه خبری آی 24 نیوز، موشه کحلون، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز (پنج شنبه) یک فرمان ویژه را امضا کرد که بر اساس آن، نام عراق تا پایان ماه مارس آینده (11 فروردین 1398) از فهرست کشورهای دشمن این رژیم پاک می شود.

کحلون در این فرمان تاکید کرده که با استناد به اختیارات خود و بر اساس قوانین تجاری رژیم صهیونیستی، موافقت کلی خود با انجام معاملات تجاری با عراق تا پایان ماه مارس آینده را اعلام می کند چرا که این کشور را از نظر تجاری یک دشمن به شمار نمی آورد و در نتیجه برقراری مبادلات تجاری با آن اشکالی ندارد.

این در حالی است که با حذف نام عراق از فهرست کشورهای دشمن رژیم صهیونیستی، این فهرست تهیه شده بر اساس قوانین این رژیم، هم اکنون نام کشورهای سوریه، لبنان، یمن، ایران و عربستان سعودی را در بر می گیرد.

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اوایل هفته جاری مدعی شده بود که در سال گذشته میلادی در مجموع سه هیئت عراقی متشکل از برخی شخصیت های تاثیرگذار سُنی و شیعی، به سرزمین های اشغالی سفر کرده و در جریان آن نیز از موزه بزرگداشت هولوکاست بازدید کرده و با برخی شخصیت های دانشگاهی و مسئولان این رژیم دیدار و گفت و گو داشتند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اسرائیل
#فهرست دشمنان
#همکاری تجاری
#کحلون