انتشار:  جمعه 21 دی 1397  ::  12:34   

غرق شدن قایق 51 پناه‌جوی کُرد در آب‌های میان یونان و ایتالیا

سرویس و عراق و اقلیم کردستان- قایق مهاجرین غیرقانونی حامل 51 پناهجوی کُرد، در آب های میان یونان و ایتالیا و در نزدیکی جزیره کروتون ایتالیا غرق شده و اطلاعی از سرنوشت دو تن از این پناهجویان در دست نیست.
 

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی ان. آ. تی، گزارش داد که روز پنج شنبه 20 دی/10 ژانویه، قایق حامل 51 پناهجوی کُرد که از کشور یونان و از طریق راه های غیرقانونی برای رسیدن به ایتالیا تلاش می کردند، در نزدیکی جزیره کروتون، غرق شده است.

طبق خبر، ساکنین منطقه با اطلاع از غرق شدن کشتی و فریادهای غرق شدگان پلیس و مقامات منطقه را مطلع کرده و نیروهای امدادی مالیسا به همراه پلیس، پناهجویان را از مرگ نجات داده اند.

گینو مورچی شهردار مالیسا در این مورد اعلام کرده که نیروهای امدادی موفق به نجات این پناهجویان که 6 تن از آنان را زنان تشکیل داده و 4 کودک نیز از جمله یک نوزاد نیز همراه آنان بوده، شده اند.

به گفته این پناهجویان دو تن از آنان هنگام غرق شدن مفقود شده و اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست.

مورچی همچنین گفته که نجات یافتگان پس از بهبودی نسبی در یکی از هتل های نزدیک محل حادثه، به کمپ سنت آنا در نزدیکی شهر کروتون منتقل شده اند.

همچنین یکی از روزنامه های محلی جزیره کروتون گزارش داده که دو فرد روسی در نزدیکی هتل محل اسکان موقت این پناهجویان به اتهام قاچاق انسان دستگیر شده اند.