سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 21 دی 1397  ::  18:48   

سخنگوی وزارت بهداشت عراق خبر داد:

27 کشته و زخمی در نتیجه انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در القائم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رسانه امنیتی و وزارت بهداشت عراق از کشته و زخمی شدن شماری شهروند غیر نظامی و نیروی امنیتی در نتیجه انفجار خودروی بمب گذاری شده در غرب این کشور خبر دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق پیش از ظهر امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک وانت بمب گذاری شده در یکی از بازارهای مرکز شهرستان مرزی القائم در شمال غرب استان الانبار در غرب این کشور منفجر شده و در مجموع 17 کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

این مرکز در بیانیه خود در این باره تاکید کرد که انفجار در شهر القائم در فاصله تقریبا 30 کیلومتری مرز مشترک عراق با سوریه، تروریستی بوده و در نتیجه آن نیز یک غیر نظامی جان خود را از دست داد و 16 تن دیگر شامل 12 غیر نظامی و چهار نیروی امنیتی زخمی شدند.

در همین حال، شبکه خبری آر تی عربی روسیه به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که انفجار خودروی بمب گذاری شده در بازار شلوغ شهر القائم که آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش عراق به شمار می آمد پیش از آن که در ماه نوامبر سال 2017 میلادی به کنترل نیروهای این کشور درآید، جان سه غیر نظامی را گرفته و 23 زخمی نیز بر جای گذاشته که جراحت برخی از آنها خطرناک است و در نتیجه انتظار می رود شمار قربانیان این حادثه افزایش یابد.

با این حال، کمتر از یک ساعت بعد از بیانیه مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق، سیف البدر، سخنگوی وزارت بهداشت این کشور با صدور بیانیه ای در رابطه با آمار نهایی قربانیان انفجار خودروی بمب گذاری شده در شهر القائم، از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 25 تن دیگر خبر داد.

برچسب‌ها:
#عراق
#الانبار
#القائم
#انفجار خودرو