سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 21 دی 1397  ::  19:44   

اعزام شمار بسیاری از نظامیان ترک با سلاح‌های سنگین به اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه شیلادزی از توابع استان دهوک اقلیم کردستان از ورود شمار بسیار نظامیان ترک به همراه سلاح و تجهیزات سنگین نظامی به شیلادزی خبر داد.

به گزارش کردپرس، فرج ریکانی در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که ظهر امروز جمعه 21دی/11 ژانویه، شمار بسیاری از نظامیان ارتش ترکیه به همراه مقادیر زیادی از سلاح و تجهیزات سنگین نظامی، وارد منطقه شیلادزی از توابع استان دهوک شده اند.

مسئول تشکیلات اتحادیه میهنی کردستان در منطقه شیلادزی افزود که ورود نیروهای ارتش ترکیه در این شمار زیاد و به همراه خودروهای نظامی، موجب بروز تشویش و نگرانی در میان ساکنین این منطقه شده است.

همچنین گفت که این نیروها از طریق مرز میان منطقه زاخو و ترکیه وارد اقلیم کردستان شده و در حال حاضر در منطقه سیرییه از توابع منطقه ریکانی در استان دهوک مستقر شده اند.

از سوی دیگر ارتش ترکیه از سال گذشته میلادی وارد عمق 30 کیلومتری خاک اقلیم کردستان شده و اقدام به ایجاد پایگاه های نظامی متعدد در خاک اقلیم کرده و درگیری های شدید میان آنان و نیروهای پ.ک.ک در خاک اقلیم کردستان روی داده است.

ارتش ترکیه همچنین به صورت روزانه مناطق مسکونی اقلیم را به بهانه عملیات علیه پ.ک.ک، هدف حملات هوایی و توپخانه ای قرار داده و موجب خسارات شدید به این مناطق و نابودی زیر ساخت ها و نیز جان باختن و مجروح شدن شمار بسیاری از ساکنین غیرنظامی این مناطق شده است.

از جمله صبح امروز جنگنده های ارتش ترکیه ارتفاعات کوره ژا از توابع شیلادزی را به شدت بمباران کرده و خسارات بسیاری را به زمین های کشاورزی و باغات این منطقه وارد کرده اند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان