سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  08:48   

خطیب جمعه ایلام خواستار شد؛

سالروز فتح میمک به نام «روز نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس» نامگذاری شود

سرویس ایلام  - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خطبه‌های این هفته خواستار نامگذاری سالروز فتح میمک به نام «روز نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس» شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در این مورد با اشاره به عملیات ضربت ذوالفقار و حماسه آزادسازی ارتفاعات بسیار مهم میمک و رقم خوردن اولین پیروزی ایران در جنگ با کمک ارتش و عشایر ایل خزل، گفت: این عملیات از شاهکارهای دفاع مقدس است که توسط ارتش و عشایر و ایل خزل و سایر ایلات انجام شد و  هنوز آن گونه که باید مورد بررسی و بازبینی قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های این عملیات این است که ارتش بدون داشتن نیروی پشتیبانی به خود اجازه‌ی عملیات بدهد و نیروی مهاجم خیلی کمتر از نیروی دفاعی باشد و در ساعات اولیه تمام اهداف مورد نظر تصرف شد.

کریمی تبار افزود: در برابر 62 شهید ایران بیش از 1000 نفر از نیروهای دشمن در عملیات ضربت ذوالفقار از بین رفتند و شایسته است چنین روزی به نام «روز نقش‌آفرینی عشایر در دفاع مقدس» نامگذاری شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بازخوانی رهنمودهای معظم‌له در دیدار با مردم قم به مناسبت قیام 19 دی مردم قم، گفت: آمریکا علی‌رغم هزینه‌های زیاد در منطقه شکست خورده که نمونه‌ی آن سفر ناکام و سه ساعته‌ی ترامپ در وضعیت چراغ خاموش است.

امام جمعه ایلام وضعیت اقتصادی آمریکا را نامطلوب و بحرانی توصیف کرد و گفت: تعطیلی بخشی از دولت آمریکا شاهد این مدعا است و ذلت و سقوط ابرقدرتی آمریکا را نشان می‌دهد.

امام جمعه‌ی ایلام به مسئولان توصیه کرد: دقت کنند تا در میدان دشمن بازی نکنند و چیزهایی را بر زبان و قلم جاری نکنند که موجب اختلاف شود. قدر این مردم را بدانید و اگر توان و استعدادی در اختیار دارید برای خدمت به این مردم شایسته‌ی خدمت به کار بگیرید.