سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  09:45   

وکیل لیلا گوون:

وضعیت جسمانی گوون بسیار بحرانی است

سرویس ترکیه - گلشن اوزبک، وکیل مدافع لیلا گوون، نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از دیدار با موکل خود وضعیت جسمانی وی را بسیار بحرانی توصیف کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، گلشن اوزبک، وکیل مدافع لیلا گوون، نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) بعد از هشت روز از آخرین دیدار با موکل خود در 65مین روز از اعتصاب غذای این نماینده کرد پارلمان ترکیه با او دیدار و در گفتگو با خبرنگاران وضعیت جسمانی لیلا گوون را بسیار بحرانی توصیف کرد.

اوزبک بعد از دیدار با لیلا گوون در زندان تیپ E دیاربکر در اظهارات خود عنوان کرد: گوون از لحاظ جسمانی در وضعیت بسیار حساسی قرار گرفته است. پزشکان متوجه وخامت اوضاع هستند و در حیاط زندان 24 ساعته آمبولانس در حالت آماده باش قرار دارد. لیلا گوون تا کنون هیچ گونه مداخله پزشکی را قبول نکرده است.

لازم به ذکر است، لیلا گوون، نماینده HDP در پارلمان ترکیه از تاریخ 8 نوامبر 2018 در اعتراض به حصر طولانی مدت عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK و عدم انتشار اخبار در خصوص وضعیت جسمانی وی، در زندان ادیرنه دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

بیانیه مشترک سیاستمداران کشورهای اروپایی و عربی در حمایت از لیلا گوون

دختر نماینده زندانی HDP: وضعیت جسمانی لیلا گوون روز به روز وخیم تر می شود

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان