سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  10:51   

رئیس شورای میهنی کُردهای سوریه در گفت و گو با کُردپرس:

خروج آمریکا از سوریه خطر بزرگی است/آماده حضور در شمال سوریه هستیم

سرویس سوریه- رئیس شورای میهنی کُردهای سوریه گفت: خواسته ما این است که پس از خروج آمریکا از سوریه، اداره جدیدی با حضور تمام قومیت ها برای حراست در شمال و شرق فرات تشکیل شود.

ابراهیم برو رئیس شورای میهنی کُردهای سوریه (ENKS) در گفت و گو با کُردپرس در پاسخ به این سؤال که پیامد سفر مقامات آمریکایی به ترکیه چه بود، پاسخ داد: قطعاً خروج آمریکا از سوریه خطر بسیار بزرگی ایجاد می کند. آمریکا قصد دارد پس از خروج‌ خود، میراثی در شمال و شرق فرات به جای بگذارد.

وی ادامه داد: ما از این‌ موضوع احساس ترس می کنیم که پس از خروج آمریکا، ترکیه با PYD و PKK وارد جنگ شود یا دولت مرکزی به این‌ مناطق بازگردد و‌ بار دیگر مردم‌ منطقه آواره شوند و موج تازه ای از مهاجرت ها آغاز شود .

ابراهیم برو با اشاره به درخواست شورای میهنی کُرد از آمریکا، گفت: خواسته ما این است که پس از خروج آمریکا اداره جدیدی با حضور تمام قومیت ها برای حراست در این مناطق تشکیل شود.

وی تصریح کرد: قاعدتاً همه می دانند حاکمیت یک‌ جانبه ای که حزب اتحاد دموکراتیک در شمال و شرق سوریه اعمال می کند، از سوی مردم این‌ مناطق پذیرفته نمی شود، که این‌ هم نظر ترکیه و هم نظر مردم‌ این‌ مناطق و به ویژه نظر مردم کُرد سوریه است.

رئیس شورای میهنی کُردهای سوریه خاطرنشان کرد: حاکمیت PYD در شمال سوریه مورد پذیرش نیست و رفتار غلطی دارد و به مردم کُرد هم ظلم می کند.

ابراهیم برو با اشاره به نشست های مقامات آمریکایی با شورای میهنی کُرد توضیح داد: آمریکا تا این لحظه اقدامی برای پیشمرگ روژ انجام نداده و قولی که دربرگیرنده تعهدی باشد مطرح نکرده است.

وی یادآور شد: نیروی پیشمرگ‌ روژ و شورای میهنی کُرد جایگاه ویژه ای در آینده سوریه دارند و در صورت بازگشت سعی خواهند کرد که با تمامی قومیت های شمال سوریه اداره قابل قبولی در این‌ مناطق ایجاد نمایند تا در آینده پروسه سیاسی سوریه تکمیل شود.

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#شورای میهنی کرد سوریه