سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  10:55   

بوکان در میانگین تخت بیمارستانی از استان پیشی می گیرد

سرویس آذربایجان غربی- با تاسیس بیمارستان جدید 200 تخت و خوابی بوکان، میانگین تخت بیمارستانی این شهرستان با 450 تخت از میانگین استان و كشورى بالاتر می رود.

به گزارش کردپرس، در آخرین روزهای کاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكى ، فاز اجرایی بیمارستان 200 تختخوابی بوکان کلید خورد.

نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود نوشت؛ در آخرين روزهاى كارى دكتر هاشمى وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكى طی یک نامه کتبی عملياتى شدن افزايش تخت بيمارستان جديد از ١٠٠ تخت به ٢٠٠ تخت از ایشان درخواست شد.

 در همین راستا وزير بهداشت در آخرين روز كارى خود به عنوان وزیر، دستور اقدام داد و موافقت خود را ابلاغ کرد و با اين ابلاغ عملاً فاز اجرايي اين بيمارستان آغاز خواهد شد.

قسیم عثمانی نوشت؛ با اين اتفاق تعداد تخت بيمارستانى در بوكان به ٤٥٠ تخت خواهد رسيد كه از ميانگين استانى و كشورى به مراتب بالاتر است.

به گزارش کردپرس، شهریورماه امسال حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر وقت بهداشت و درمان در جریان سفر دو روزه خود به آذربایجان غربی  در بوکان حضور پیدا کرد و بیمارستان جدید بوکان را در محوطه بیمارستان فعلی کلنگ زنی کرد.

در ابتدا قرار بود این بیمارستان 100 تختخوابی باشد اما محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم کلنگ زنی از وزیر بهداشت درخواست کرد که این پروژه به یک بیمارستان 200 تختخوابی تبدیل شود.