انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  11:54   

روزنامه لوس آنجلس تایمز:

کردها به خیانت های آمریکا عادت کرده اند

سرویس جهان- روزنامه لوس آنجلس تایمز درباره خروج نیروهای آمریکا از سوریه نوشت: این اولین بار نیست که آمریکا متحدان کرد خود را تنها می گذارد.

 

به گزارش کردپرس، اعلام خروج نیروهای آمریکا از سوریه که نیروهای کرد نقش پیاده نظام را برای این کشور و ائتلاف در مبارزه با داعش در سوریه ایفا کردند بازتاب های منفی در جامعه آمریکا داشته است و همواره رسانه های معتبر این کشور نقدهای شدید نسبت به موضع دولت آمریکا در قبال کردهای سوریه ابراز می کنند. این رسانه های نیز مانند دونالد ترامپ، ریس جمهور این کشور اعتقاد دارند که نیروهای آمریکایی باید نقش کمتری در تقابلات منطقه ای داشته باشند اما معتقدند زمان خوبی برای خروج نیروها در نظر گرفته نشده و ممکن است کردها بعد از خروج آمریکا با حملات شدید ترکیه روبه رو شوند.

لوس آنجلس تایمز با اشاره به این که جامعه آمریکا تحت تاثیر شجاعت کردهای سوریه در مبارزه با داعش قرار گرفته نوشت: بیش از  100 شهروند  آمریکایی از زمان مبارزه کردهای سوریه با داعش به آنها پیوسته اند و هنوز هم تعدادی از آنها در کنار کردهای سوریه با داعش مبارزه می کنند. تعدادی از آنها نیز جان خود را از دست داده و ممکن است تعدادی هم در صورت بازگشت به آمریکا و به دلیل شرکت در جنگ محاکمه شوند.

شهروندان آمریکایی که به صورت دادوطلبانه در کنار کردهای سوریه با داعش مبارزه کرده اند، در مصاحبه با این روزنامه خروج سربازان کشورشان را از سوریه رها کردن نیروهای کرد و خیانت به آنها می دانند زیرا به گفته آنها، با خروج نیروهای آمریکا، کردها هدف حملات ترکیه قرار می گیرند.

اما این روزنامه با اشاره به این که آمریکا در طی یک قرن گذشته بارها به کردها قول داده و سپس در میانه راه آنها را تنها گذاشته، نوشت: کردها به خیانت های آمریکا عادت کرده اند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#دونالد ترامپ
#نیروهای کرد سوریه