سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  13:25   

حزب اسلام گرای هدی – پار حضور خود را در انتخابات محلی 2019 ترکیه اعلام کرد

سرویس ترکیه - محمود شاهین، معاون حزب اسلام گرای کردی هدی – پار در اظهاراتی ورود این حزب به انتخابات شهرداری های ترکیه در سال 2019 میلادی را اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، محمود شاهین، معاون حزب اسلام گرای کردی هدی – پار در اظهاراتی با اشاره به ورود این حزب به انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه عنوان کرد: ما تصمیم به ورود در این انتخابات گرفته ایم و این تصمیم، تصمیم بایکوت انتخابات نیست. می دانیم که برای رسیدن به اهدافی که طراحی شده است مشکلات مادی زیادی پیش رو خواهیم داشت که این موضوع دستیابی به اهداف را تحت تأثیر قرار خواهد داد. ولی با یک سیاست تأثیر گذار به راهمان ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خودبا اشاره به انتخابات گذشته و حضور این حزب در آن انتخابات نیز تصریح کرد: از سال 2012 میلادی با شعار "سیاست صادقانه، عدالت حقیقی" وارد عرصه سیاسی ترکیه شده ایم. در انتخابات محلی 30 مارس 2014 در برخی شهرها و استان های محدود وارد انتخابات شده و در انتخابات 7 ژوئن 2015 بار دیگر در برخی شهرها و استان های مشخص به حمایت از نامزدهای مستقل پرداختیم. در انتخابات 24 ژوئن به صورت حزبی در 79 استان ترکیه و حمایت از نامزدهای مستقل در استان های دیاربکر و باتمان حضور فعال در عرصه انتخاباتی داشتیم. اکنون نیز بعد از یک مشورت طولانی مدت با تشکیلات حزب، به منظور ورود با قدرت هر چه تمامتر به انتخابات شهرداری های 2019 تصمیم گرفته شده است. این تصمیم به منظور دستیابی به اهدافی که در بلند مدت اتخاذ شده است صورت می گیرد.

لازم به ذکر است، حزب هدی – پار در حالی تصمیم خود برای ورود به انتخابات شهرداری ها را اعلام می کند، که چند روز پیش احزاب سیاسی کرد در یک گردهمایی ائتلاف خود با حزب دموکراتیک خلق ها را اعلام و بر ضرورت اتحاد تمام احزاب کردی برای انتخابات پیش رو در ترکیه تأکید کرده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

هفت حزب سیاسی کردهای ترکیه با HDP ائتلاف می کنند

حمایت دمیرتاش از ائتلاف احزاب کرد باHDP: کُردهای حزب عدالت و توسعه را دعوت می کنم به ائتلاف کردستان بپیوندند

پروین بولدان: ائتلاف احزاب کرد یک مرحله مهم در تاریخ حرکت سیاسی کردها است

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات