سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  17:02   

دبیر هیئت دولت اقلیم کردستان:

پرداخت سهم اقلیم کردستان از بودجه 2019 عراق منوط به توافقات نفتی نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دبیر هیئت دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که بودجه پرداختی بغداد به اقلیم در لایحه بودجه 2019 عراق افزایش می یابد و پرداخت این بودجه نیز منوط به توافقات نفتی میان اربیل و بغداد نخواهد بود.

به گزارش کردپرس، آمانج رحیم با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرد که تغییرات مثبتی در لایحه بودجه 2019 عراق در خصوص سهم اقلیم از بودجه عمومی صورت گرفته و از جمله مبلغ پرداختی برای حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان از 317 میلیارد دینار ماهیانه به 454 میلیارد دینار افزایش یافته و همچنین سهم اختصاصی  بودجه برای نیروهای پیشمرگ از بودجه نیروهای ارتش عراق، اختصاص داده می شود.

دبیر هیئت دولت اقلیم کردستان افزود که پرداخت این سهم بودجه به اقلیم کردستان منوط به اجرای توافقات و التزامات نفتی میان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق نیست.

همچنین گفت که در لایحه بودجه اصطلاحاتی که مورد اعتراض اقلیم بوده و از جمله استفاده از استان های اقلیم و یا استان های شمال عراق به جای اقلیم کردستان، تغییر داده می شود.

وی افزود که این موارد توسط هیئت دولت عراق در لایحه بودجه گنجانده شده است، اما هنوز به تصویب مجلس عراق نرسیده و اجرایی شدن آن نیز مستلزم تصویب در مجلس است.

پیشتر اعلام شده بود که پرداخت سهم بودجه اقلیم کردستان از سوی بغداد، فقط با تحویل روزانه 250 هزار بشکه نفت اقلیم به دولت مرکزی انجام می گیرد.