سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  17:43   

عضو شورای میهنی کردهای سوریه:

مسعود بارزانی همیشه از مردم کرد دفاع کرده است

سرویس سوریه - فیصل یوسف، عضو شورای میهنی کردهای سوریه در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر هیئتی از این شورا با مسعود بارزانی عنوان کرد: بارزانی همیشه از مردم کرد دفاع کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، فیصل یوسف، عضو شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) در اظهاراتی با اشاره به دیدار اخیر هیئتی از این شورا با مسعود بارزانی رهبر سابق اقلیم کردستان عراق، عنوان کرد: بارزانی همیشه از مردم کرد و کردستان دفاع کرده است. درخواست دیدار وی با ENKS در زمان بسیار مناسبی مطرح شد. این روزها کردهای سوریه با تهدیدات ترکیه روبه رو هستند. علاوه بر این بعد از تصمیم آمریکا مبنی بر خارج کردن نیروهای نظامی خود از سوریه، کردها با تهدیدات مختلفی روبه رو شده اند. بارزانی در چنین زمانی بعد از دیدارهای دیپلماتیک بین المللی که داشت خواستار دیدار و گفتگو با ما شد. وی به ما تأکید کرد که تهدیدات و حملات علیه مردممان کاهش پیدا کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به نقشی که بارزانی در تحولات منطقه ای دارد، خاطرنشان کرد: بارزانی در خصوص مسئله بحران سوریه همواره تصمیمات شورای میهنی کردهای سوریه و نیروهای کرد را جویا شده و بر حمایت از آنان تأکید می کرد. از این رو نقش بارزانی به عنوان یک رهبر در عرصه بین المللی بسیار مهم است.

یوسف با اشاره به آخرین تحولات در شمال سوریه نیز تصریح کرد: مشاهده می کنیم که مرزهای شرق فرات بر اساس منافع قدرت های بین المللی تعیین شده است. ما به عنوان ENKS بر این مسئله تأکید می کنیم که این مناطق متعلق به کردستان سوریه بوده و حقوق کردها باید تحت تضمین قانون اساسی قرار گیرد. علاوه بر این در خصوص عفرین و مردم عفرین نیز باید یک راه حل اندیشیده شود.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

رئیس شورای میهنی کُردهای سوریه در گفت و گو با کُردپرس: خروج آمریکا از سوریه خطر بزرگی است/آماده حضور در شمال سوریه هستیم