سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  19:20   

معاون حزب عدالت و توسعه:

در ترکیه نقض حقوق بشر وجود ندارد

سرویس ترکیه - لیلا شاهین اوستا، معاون حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با اشاره به انتقادات صورت گرفته از وضعیت حقوق بشر در ترکیه ادعا کرد: در ترکیه نقض حقوق بشر وجود ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، لیلا شاهین اوستا، معاون حزب عدالت و توسعه (AKP) در اظهاراتی با اشاره به انتقادات صورت گرفته از وضعیت حقوق بشر در ترکیه ادعا کرد: در ترکیه نقض حقوق بشر وجود ندارد. در خصوص ادعاهای مطرح شده در راستای نقض حقوق بشر در ترکیه هیچ دلیل و مدرک موثقی ارائه نمی شود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: زمانی که از نقض حقوق بشر در ترکیه سخن گفته می شود، نمی توانند یکی دو نمونه موثق و مستحکم از این موضوع ارائه دهند. استانداردهای ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی خود آمریکا و بسیاری از کشورهایی که در زمینه های آزادی و حقوق بشر خود را پیشرو می دانند، در حد بالاتری قرار دارد. از همین رو زمانی که از نقض حقوق بشر سخن گفته می شود، در مقایسه با کشورهای دیگر این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. سخن گفتن از نقض حقوق بشر در ترکیه پرداختن به یک موضوع بیهوده است. در ترکیه حقوق و قوانین در خصوص همه یکسان است. ترکیه یک دولت حقوقی است.

 

کد خبرنگار: 30102