سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  19:49   

مهمترین تحولات روز شنبه 22/10/1397 در ترکیه

·         حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در حال تکرار اشتباه 24 ژوئن است

CHP در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی 24 ژوئن 2018 با وارد نکردن HDP به ائتلاف خود دست به اشتباه بزرگی زد و با توجه به تحولات و رویدادهای سیاسی در داخل ترکیه در آستانه برگزاری انتخابات شهرداری ها در 31 مارس 2019 مشاهده می کنیم که CHP در حال تکرار اشتباه گذشته خود است.

·         طرح موضوع تداوم زندان صلاح الدین دمیرتاش در پارلمان سوئد

لاون ردار، نماینده حزب سوسیال – دموکرات کارگر سوئد با طرح موضوع تداوم  زندان صلاح الدین دمیرتاش در پارلمان سوئد، از پارلمان این کشور درخواست کرد در راستای آزادی این سیاستمدار کرد ترکیه، حکومت را به اتخاذ تدابیر لازم موظف کند.

·     وزیر دفاع ترکیه در دومین روز از سفر خود به مرزهای جنوبی: ترکیه برای تداوم آتش بس در ادلب تلاش می کند

خلوصی آکار در دومین روز از سفر خود به مناطق مرزی سوریه، بعد از جلسه کاری در خصوص ادلب به خبرنگاران گفت: برای تداوم آتش بس در ادلب همه تلاش ها را به کار بسته ایم.

·         وکیل لیلا گوون: وضعیت جسمانی گوون بسیار بحرانی است

گلشن اوزبک، وکیل مدافع لیلا گوون، نماینده زندانی حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها بعد از هشت روز از آخرین دیدار با موکل خود در 65مین روز از اعتصاب غذای این نماینده کرد پارلمان ترکیه با او دیدار و در گفتگو با خبرنگاران وضعیت جسمانی لیلا گوون را بسیار بحرانی توصیف کرد.

·         وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: انبار مهمات PKK در شمال عراق هدف قرار گرفت

وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای کتبی با اشاره به حملات شب گذشته جنگنده های ارتش ترکیه به مواضع PKK در اقلیم کردستان عراق عنوان کرد: انبار مهمات PKK در شمال عراق هدف قرار گرفته است.

·         تماس تلفنی وزرای امور خارجه ترکیه و آمریکا با محوریت تحولات اخیر سوریه

 مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با مایک پمپئو، همتای آمریکایی خود در خصوص آخرین تحولات سوریه گفتگو کرد.

·         حزب اسلام گرای هدی – پار حضور خود را در انتخابات محلی 2019 ترکیه اعلام کرد

محمود شاهین، معاون حزب اسلام گرای کردی هدی – پار در اظهاراتی ورود این حزب به انتخابات شهرداری های ترکیه در سال 2019 میلادی را اعلام کرد.

·         حکم دستگیری نماینده HDP صادر شد

شعبه 5 دادگاه جزایی شانلی اورفای ترکیه در پی عدم حضور عایشه سوروچی، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در جلسه رسیدگی به پرونده اش، حکم دستگیری و حضور اجباری وی را صادر کرد.

·         معاون حزب عدالت و توسعه: در ترکیه نقض حقوق بشر وجود ندارد

لیلا شاهین اوستا، معاون حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با اشاره به انتقادات صورت گرفته از وضعیت حقوق بشر در ترکیه ادعا کرد: در ترکیه نقض حقوق بشر وجود ندارد.

 

کد خبرنگار: 30102