سرویس کرمانشاه
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  20:17   

هشدارهای پلیس راهور درخصوص لغزندگی خیابان ها

سریس کرمانشاه  - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نسبت به بروز یخ بندان در خیابان‌ و همچنین احتمال افزایش وقوع تصادفات در معابر هشدار داد. 

به گزارش خبرنگار کردپرس، سرهنگ فضل الله شیری گفت: با توجه به اینکه دمای هوای شبانه در مناطق مختلف استان به زیر صفر می رسد از این رو بسیاری از معابر دچار یخ‌زدگی و لغزندگی می شوند.

وی با تاکید بر اینکه لازم است شهروندان از انجام ترددهای غیرضروری در سطح معابر خودداری کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه احتمال لیزخوردن خودروها در معابر وجود دارد توصیه ما به رانندگان این است که برای جلوگیری از تصادف حتماً با سرعت مطمئنه حرکت کرده و فاصله طولی مناسب را با خودروهای مقابل رعایت کنند.

شیری ادامه داد: در صورت بروز هر نوع نقص فنی و همچنین تصادف لازم است رانندگان خودروی خود را متوقف کرده و ضمن ایمن‌سازی اطراف، خودرو را به منتهی الیه سمت راست مسیر هدایت کنند.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه با بیان اینکه هنگام یخ‌زدگی و لغزندگی معابر احتمال وقوع تصادف افزایش می‌یابد، گفت: رانندگان باید توجه داشته باشند که از پارک کردن خودرو خود در حاشیه معابر و راه‌های اصلی خودداری کنند.

وی با اشاره به حضور ماموران پلیس راهور در سطح شهر گفت: تیم‌های مختلفی از پلیس راهنمایی و رانندگی در هماهنگی با عوامل شهرداری نسبت به شناسایی معابر نیازمند شن پاشی اقدام خواهند کرد.

شیری همچنین به عابران پیاده نیز توصیه کرد هنگام عبور از عرض خیابان جوانب ایمنی را رعایت کرده تا لغزندگی معابر سبب تصادف وسایل نقلیه عبوری با آنان نشود.