سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  21:46   

حضور سی هزار آواره در سلیمانیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- از شمار بسیار آوارگان ساکن سلیمانیه در اقلیم کردستان،17 هزار تن به محل سکونت خود بازگشته اند، اما 30 هزار آواره حاضر به بازگشت به مناطق محل سکونت خود نیستند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گزارش داد که در حال حاضر شمار بسیاری از آوارگانی که از 4 سال گذشته  و به دلیل جنگ داعش وارد سلیمانیه شده اند، هنوز در سلیمانیه حضور دارند و با وجود مشقات و مشکلات فراوان، حاضر به بازگشت به مناطق محل سکونت خود نیستند؛ چرا که در این مناطق امنیت و خدمات رسانی لازم وجود ندارد.

طارق احمد رئیس کمپ آوارگان آشتی در سلیمانیه گفت که در چهار سال گذشته هیچ یک از آوارگانی که در این کمپ اسکان داده شده اند، به محل سکونت خود بازنگشته اند.

همچنین چیا حسین رئیس سازمان مهاجرت و پناهندگان عراق در سلیمانیه اعلام کرد که محل سکونت اصلی این آوارگان فاقد خدمات رسانی ضروری و امنیت است و به همین دلیل نیز آنان حاضر به بازگشت به مناطق خود نیستند  و بخشی از آنان نیز پس از بازگشت به محل سکونت خود به دلیل مشکلات فراوان بار دیگر به کمپ های آوارگان بازگشته اند.

این سازمان اعلام کرده که تاکنون فقط 17 هزار تن از آوارگانی که در سلیمانیه اسکان داده شده بودند، به مناطق خود بازگشته اند و هنوز 30 هزار آواره از مناطق مختلف عراق در سلیمانیه حضور دارند.

در هنگام جنگ داعش بیش از 1 میلیون و 800 هزار آواره از سوریه و مناطق مختلف عراق وارد اقلیم کردستان شده و در کمپ های آوارگان اسکان داده شدند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان