سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  22:43   

یکشنبه کردستان میزبان موج ناپایدار بارشی است

سرویس کردستان- بررسی آخرین نقشه ها پیش یابی و خروجی مدل های پیش بینی عددی وضع هوا، عبور موج ناپایدار و بارشی  را  از  فردا یکشنبه مورخ 23/10/97 تا اواخروقت دوشنبه مورخ 24/10/97 از استان نشان می دهد که سبب پوشش ابر، وزش قابل ملاحظه و شدید باد، بارش برف و باران (اغلب برف) مه و کاهش دید، و درجاده های برف گیر، گردنه ها و ارتفاعات کولاک برف می گردد. لذا موارد زیر قابل توجه بوده و مراتب جهت اطلاع و اتخاذ تصمیمات و هرگونه اقدام لازم اعلام  می گردد.

به گزارش کردپرس، بر اساس اطلاعیه هواشناسی  بیشترین فعالیت بارشی این سامانه، از عصرو اوایل شب یکشنبه لغایت عصر دوشنبه است،  بارش ها در روز دوشنبه و بویژه در بخش های شمالی ، مرکزی و شرقی و ارتفاعات و گردنه ها  اغلب به شکل برف  و در دیگر نواحی به شکل برف و باران خواهد بود .

مقدار بارش در نیمه غربی  و جنوبی استان (بانه، مریوان، سروآباد، منطقه اورامان ، پالنگان، سنندج ، کامیاران و تا حدودی قروه و دهگلان ) نسبت به نواحی دیگر بیشتر است، که در برخی نقاط سبب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها خواهد شد

همراه با این سیستم بارشی، وزش باد قابل ملاحظه و شدید می باشد که در ارتفاعات و گردنه ها سبب کولاک برف می گردد.

در مدت زمان فعالیت این موج بارشی، درگردنه ها و بیشتر جاده های استان به دلیل بارش برف ،کولاک و مه، دید بشدت کاهش یافته و جاده ها لغزنده شده، که اختلال در تردد را بهمراه خواهد داشت.

متعاقب عبور سامانه بارشی، در صبح روز های سه شنبه و چهارشنبه دمای شبانه و اول صبح 2 تا 4 درجه سانتیگراد سردترخواهد گشت.

ازسفرهای غیرضروری خودداری شود و درصورت ضرورت، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانه را بهمراه داشته باشید. در این مدت، از تردد شبانه و مخصوصا درجاده های روستایی خودداری شود.