سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 22 دی  ::  23:07   

یکی از مقامات نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان اعلام کرد:

درخواست بغداد از نیروی پیشمرگ برای بازگشت به مناطق مورد مناقشه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرمانده لشکر 2 پشتیبانی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان اعلام کرد که وزارت دفاع عراق خواستار تشکیل نیروی مشترک و اتاق عملیات با نیروهای پیشمرگ برای تأمین امنیت مناطق خانقین تا شنگال، شده است.

به گزارش کردپرس، سپهبد مریوان محمد در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که وزارت دفاع عراق از وزارت پیشمرگ درخواست کرده که نیرویی مشترک از نیروهای عراقی و پیشمرگ در تمام مناطق از خانقین تا شنگال و برای تأمین امنیت این مناطق و مقابله با عناصر تروریستی تشکیل شود.

فرمانده لشکر 2 پشتیبانی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، افزود که وزارت پیشمرگ این درخواست را فرصت مناسبی برای بازگشت نیروهای پیشمرگ به این مناطق دانسته و نشستی را در این خصوص با نیروهای اتحادیه میهنی و حزب دمکرات انجام داده و آمادگی خود را برای تشکیل اتاق عملیات مشترک در این مناطق اعلام کرده است.

همچنین گفت که شرط وزارت پیشمرگ برای قبول این درخواست وزارت دفاع عراق این است که در مناطق مذکور، فقط به تشکیل اتاق عملیات اکتفا نشده و نیروی مشترک نیز تشکیل شود.

سپهبد مریوان محمد اعلام کرد که به زودی نشست دیگری نیز به منظور هماهنگی و مقدمات لازم تشکیل اجرایی کردن این درخواست وزارت دفاع عراق انجام شده و وزارت پیشمرگ برای این امر کاملاً آمادگی دارد.

این در حالی است که تاکنون نه وزارت دفاع عراق و نه وزارت پیشمرگ هیچ اظهار نظر و اعلام رسمی در این مورد منتشر نکرده اند.