انتشار:  شنبه 22 دی 1397  ::  23:40   

وزیر خارجه آمریکا:

امنیت کردهای سوریه بعد از خروج آمریکا حفظ می شود

سرویس جهان- وزیر خارجه آمریکا می گوید مطمئن است همراه با ترکیه بر سر راهی برای حفاظت از کردهای سوریه بعد از خروج نیروهای آمریکا از این کشور به توافق می رسند.

 

به گزارش کردپرس، اختلاف نظر ترکیه و آمریکا بر سر کردهای سوریه همواره یکی از مناقشات میان این دو کشور بوده و اکنون که 2000 نیروی آمریکا آماده رفتن از سوریه هستند، ترکیه خود را برای حمله به کردهای سوریه آماده می کنند.

اما نیروهای کرد سوریه که متحد آمریکا محسوب می شوند و در کنار آمریکا با داعش مبارزه کرده اند، معتقدند که آمریکا در این زمان که جنگ با داعش تمام نشده و ترکیه مهیای حمله به کردهاست، نباید آنها را ترک کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بعد از گفتگو با مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفته است در حال حاضر روی توافقی کار می شود که در صورت نهایی شدن، هم ترکیه از امینت مرزهایش مطمئن خواهد شد و هم نیروهای کرد متحد آمریکا در سوریه بعد از خروج آمریکا در امان خواهند بود.

وی گفته است بر خلاف تاکید اردوغان، رییس جمهور ترکیه بر حمله به مناطق تحت کنترل کردها، نسبت به انجام نشدن عملیات نظامی علیه کردهای سوریه خوشبین است.

پمپئو تاکید کرد ما حق مردم ترکیه و رجب طیب اردوغان را برای دفاع از مرزهایشان در برابر تروریستها را به رسمیت می شناسیم. از طرفی ما معتقدیم که آنهایی که با ما در مبارزه با داعش مشارکت داشتند باید محافظت شوند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا