انتشار:  یک‌شنبه 23 دی 1397  ::  03:28   

ماجد شنگالی، عضو حزب دمکرات کردستان:

برافراشتن پرچم اقلیم کردستان در کرکوک جرم نیست

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از اعضای حزب دمکرات کردستان ضمن تاکید بر این که برفراشتن پرچم اقلیم کردستان در کرکوک جرم نیست، خاطر نشان ساخت که مسائل مطرح شده در این باره موضع گیری سیاسی با هدف ایجاد تنش می باشد.

به گزارش کردپرس، ماجد شنگالی، عضو حزب دمکرات کردستان (پارتی) در گفت و گو با بغداد الیوم تاکید کرد که اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) یک حزب رسمی و ثبت شده در عراق به شمار می آید و از حق برفراشتن پرچم اقلیم کردستان در مقرهای خود در استان مورد مناقشه کرکوک در شمال این کشور برخوردار است.

شنگالی که در دوره قبلی پارلمان عراق یکی از نمایندگان حزب دمکرات کردستان بود، در این باره اظهار داشت: استان کرکوک از جمله مناطق مورد مناقشه در چارچوب ماده 140 قانون اساسی عراق است و در این مناطق هر آن چه برای دولت فدرال امکان پذیر باشد برای دولت کردستان نیز امکان پذیر است.

این سیاستمدار کُرد عراقی ضمن ابراز شگفتی از سر و صداها و اعتراض های به وجود آمده در قبال برافراشتن پرچم اقلیم کردستان در استان کرکوک با وجود دریافت موافقت های رسمی از سوی اتحادیه میهنی کردستان، در این باره افزود: برافراشتن پرچم کردستان جرم نیست چرا که شش میلیون کُرد ساکن اقلیم کردستان و مناطق مورد مناقشه را نمایندگی می کند.

شنگالی همچنین تصریح کرد: احترام به پرچم های عراق و کردستان یک وظیفه است و امکان ندارد تحمیل ارده و خواست دیگران را قبول کنیم؛ سر و صدای همراه برافراشتن پرچم در کرکوک نیز موضع گیری های سیاسی با هدف ایجاد تنش در میان مردم است.