سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 18 بهمن 1397  ::  16:39   

وزیر ورزش و جوانان در ایلام گفت؛

فضاهای ورزشی ایران بعد از انقلاب 14 برابر شده است

سرویس ایلام  - وزیر ورزش و جوانان که برای افتتاح چند پروژه ورزشی به ایلام سفر کرده است، در نشست شورای اداری خود، اعلام کرد: فضاهای ورزشی ایران بعد از انقلاب 14 برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود سلطانی فر اظهار داشت: تعداد فضاهای ورزشی کشور با احتساب فضاهای احداث شده توسط سایر ارگان ها هم اکنون به بیش از 14 هزار فضای ورزشی می رسد که می توان گفت تعداد فضاهای ورزشی کشور به نسبت پیش از پیروزی انقلاب 14 برابر شده است.

وی افزود: با وجود تنگناها و محدودیت ها در تلاشیم این مشکلات را رفع کنیم و اکنون در ایلام نیز با افتتاح 2 پروژه سالن تیراندازی و خانه تکواندو همچنین به بهره برداری رسیدن 95 طرح دیگر سرانه ورزشی در این استان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تمام تلاش ها در سال های اخیر رسیدگی به ورزش از لحاظ زیرساختی و نرم افزاری بوده، گفت: در تلاشیم امکانات ورزشی مناسبی در سراسر کشور توزیع شود و ورزش در کشور بخصوص در مناطق کمتر توسعه یافته به جایگاه واقعی خود برسد.

سلطانی فر رسیدگی به مشکلات ایلام از جمله ورزش را بسیار مهم دانست و افزود: ورزشکاران ایلامی نقش بسیار مهم و پررنگی در ورزش قهرمانی کشور داشته و انتظار داریم همچنان در مسیر پیشرفت گام بردارند.

وی با ذکر اینکه منابع کشور محدود است، افزود: ردیف پیش بینی شده در قانون برنامه ششم و بودجه سال جاری مبنی بر اختصاص 27 صدم درصد از درآمد مربوط به مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش می تواند در شتاب دهی به تکمیل طرح های نیمه تمام کمک کند.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای توسعه ورزش می توان از منابع استانی و دیگر ردیف های ملی نیز به منظور تکمیل طرح های نیمه تمام حوزه ورزش بهره گرفت و امیدواریم با همت مسئولان بیش از نیمی از طرح های نیمه تمام حوزه ورزش تعیین تکلیف و بهره برداری شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در بخش جوانان نیز امسال 150 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده و 2 هزار و 300 سازمان مردم نهاد نیز در حوزه های مختلف در کشور فعالیت دارند.

به گزارش کردپرس، وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه برای افتتاح سالن بین المللی تیراندازی شهر ایلام و خانه تخصصی تکواندو استان، شرکت در جلسه شورای اداری با عنوان ساماندهی امور جوانان و نشست با رؤسای هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد وارد استان ایلام شد.