انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  13:13   

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با کُردپرس؛

ظرفیت مرزی استان کرمانشاه بکار گرفته شود

سرویس ایران-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهینه سازی مرزهای استان کرمانشاه،به لزوم توجه و بازگشایی مرز سومار به عنوان یکی از مبادی نزدیک به بغداد و عتبات عالیات تاکید کرد.

سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با کُردپرس توجه ویژه مسئولین به مرزهای استان را خواستار شد و توضیح داد:مرز یک نعمت برای استان محروم و مرزنشینی مانند استان کرمانشاه است و این می طلبد تا ما از این پتانسیل مرزنشینی به نحو احسن بهره ببریم.
وی ادامه داد:مبادلات مرزی و تجارت مرزی یکی از راه های درآمد مردم مرزنشین است و معمولا دولت ها شرایطی فراهم می کنند تا مردم از این موقعیت استفاده کنند،به همین خاطر واجب است دولت هم با توجه به رکود چند ساله به دلیل اوضاع داخلی عراق،راهکاری هایی جهت ارتقاء معیشت مردم مرزنشین در استان فراهم نماید.
عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به مرز پرویزخان،شیخ صله،سومار و...گفت:ما قابلیت های مرزی خوبی داریم و اگر مسئولین با نگاه راهبردی شرایط تبادلات مرزی را به درستی فراهم کنند،دستکم برخی از مشکلات بیکاری استان حل می شود.
نماینده کرمانشاه افزود:مرز سومار نیز یکی از مرزهای بسیار نزدیک به بغداد و عتبات عالیات است و اگر به شکل مناسب ساماندهی و بهینه سازی شود قادر خواهد بود،به منطقه رونق دهد.