سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 20 بهمن 1397  ::  13:51   

اردوغان:

آمریکا سلاح هایی را که به ما نداده بود، کامیون کامیون برای YPG ارسال کرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به پیشرفت ترکیه در زمینه ساخت سلاح های ملی – میهنی در این کشور گفت: آمریکا سلاح هایی را که به ما نداده بود، کامیون کامیون برای YPG/PYD ارسال کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری تایم ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به پیشرفت ترکیه در زمینه ساخت سلاح های ملی – میهنی در این کشور گفت: آمریکا سلاح هایی را که به ما نداده بود، کامیون کامیون برای گروه تروریستی YPG/PYD ارسال کرد. ترکیه در تاریخ معاصر خود سختی های وابستگی در زمینه سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی به خارج را چشیده است. تحریم هایی که در طول عملیات صلح قبرس علیه این کشور اعمال شده بود در حافظه ملت ما نشانه های عمیقی به جا گذاشته است. در این دوران ترکیه حتی نتوانست جنگنده هایی را که پول آنان را پرداخت کرده بود، دریافت کند. سه سال آمریکا هیچ قطعه یدکی تجهیزات نظامی را به ترکیه نفروخت و اجازه فروش تجهیزات نظامی به کشورمان داده نشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروزه نیز در کوچکترین اختلاف نظری که با متفق هایمان به وجود می آید مشاهده می کنیم که فوراً توافقات خرید سلاح را مطرح می کنند. کسانی که گروه های تروریستی منطقه را از هر نوع سلاحی بی نیاز می کنند، زمانی که موضوع کشور ما باشد بسیار سخت گیرانه با موضوع برخورد می کنند. کسانی که به خطرناک ترین گروه تروریستی جهان سلاح می دهند، زمانی که مسئله ترکیه باشد مانع تراشی می کنند. تمام گروه های تروریستی که خون مسلمانان را ریخته اند، از PKK گرفته تا داعش، سلاح های غربی در دست دارند. در دستان نیروهای YPG که در شمال سوریه دست به تصفیه نژادی زده اند، سلاح ها و بمب های متفق های ما وجود دارد. بنابراین امکان ندارد ترکیه دست و پا بسته منتظر بماند. تاریخ برای کسانی که از آن درس نگرفته اند تکرار خواهد شد.

اردوغان در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اگر امروزه گروه تروریستی PKK بزرگترین ضربه تاریخ خود را تجربه می کند، دلیل آن تکیه بر امکانات خود در زمینه مبارزه با تروریسم است. یکی دیگر از دلایل این موضوع نیز تغییر ریشه ای در زمینه مبارزه 30 ساله کشورمان با تروریسم است. از سال 2015 میلادی وارد دوران نابودی کامل گروه های تروریستی و عملیات بی وقفه و پی در پی شده ایم. در حالی که پیش از این عملیات ها در زمان های مشخصی از سال صورت می گرفت در استراتژی جدید بدون در نظر گرفتن تابستان و زمستان، 365 روز کامل عملیات ها پیگیری شده و اجازه نفس کشیدن به تروریست ها داده نمی شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#کردها