سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  10:49   

رییس کمیته حمل و نقل مجلس شورای اسلامی گفت؛

باید از هر روشی برای دور زدن تحریم‌های حمل و نقل هوایی استفاده ‌کنیم

سرویس ایلام  - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای ایجاد کانال مالی ویژه حمل و نقل هوایی میان ایران و اروپا، گفت: قطعاً در شرایط کنونی باید از هر روشی برای دور زدن تحریم ها و کمک به اقتصاد کشور استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از خانه ملت، شادمهر کاظم‌زاده با اشاره به تاثیر تحریم ها بر صنعت هواپیمایی کشور، گفت: ایجاد کانال مالی ویژه حمل و نقل هوایی می تواند راهکار موثری برای مقابله با تحریم ها در این بخش باشد.

نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات و دغدغه های صنعت هوایی کشور در شرایط کنونی تأمین قطعات است، با توجه به تحریم ها، تجهیزات هواپیما از راه های غیر رسمی تأمین می شود، از این رو ایجاد کانال های مالی از جمله کانال مالی ویژه حمل و نقل هوایی می تواند به بهبود تبادل اقتصادی جهت خرید و تأمین تجهیزات و قطعات هواپیما به صورت رسمی بیانجامد.

وی تصریح کرد: امروز تحریم ها ضربه زیادی به بخش هواپیمایی کشور وارد کرده و آنها با مشکلات بسیاری رو به رو هستند، حال ایجاد کانال مالی میان ایران و کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان می تواند موجب توسعه اقتصادی کشور شود.

کاظم‌زاده ادامه داد: قطعاً در شرایط جنگ اقتصادی باید از تمام راهکارها جهت مقابله با دشمنان استفاده کرد، ایجاد کانال مالی ویژه حمل و نقل هوایی می تواند به تحقق این مسئله بیانجامد.

وی تصریح کرد: امروز ایرلاین ها با کمبود شدید هواپیما مواجه هستند و این مسئله فعالیت شرکت های هواپیمایی را با خطر مواجه کرده به طوری که در شرایط کنونی برخی از فرودگاه ها فعال بوده اما هیچ هواپیمایی در آن تردد نمی کند.