سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  11:05   

خسارت باغداران سیب استان آذربایجان غربی پرداخت می شود

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دستور پرداخت حدود ۴ میلیارد تومان خسارات به باغداران و کشاورزان آذربایجان غربی صادر شده است.

به گزارش کردپرس، جلال محموزاده با علام این خبر افزود: امسال به دلیل خسارت ناشی از سرمای بهاره تولید سیب در آذربایجان غربی ۶۵ درصد افت کرد و باعث شد به کشاورزان خسارت وارد شود به همین دلیل قرار است از صندوق بیمه کشاورزی کشور ۱۱ میلیارد تومان خسارت به باغدارن سیب آذربایجان غربی پرداخت شود که از این مبلغ حدود ۴ میلیارد تومان سهم شهرستان مهاباد است.

وی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال ۸۹۵ هکتار از باغ‌های سیب شهرستان مهاباد دچار خسارت شد که مبلغ ۳ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان به باغداران شهرستان مهاباد پرداخت می‌شود.

محمود زاده ادامه داد: در بخش زراعت نیز ۶ هزار و ۹۹۰ هکتار از اراضی این شهرستان آسیب دیدند که مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان خسارت برای آن پرداخت می‌شود.

دبیر کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامیتصریح کرد: ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کل مبلغی است که قرار بود بابت خسارت وارده شده به باغداران و کشاورزان آذربایجان غربی پرداخت شود، که از این مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: امسال حدود ۷۵۰ هزار تن محصول سیب از باغ‌های استان برداشت شد این در حالی است که پارسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن سیب برداشت شده بود.