سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  11:06   

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عنوان کرد؛

چرا هنوز جایگاه فاطمه زهرا ناشناخته است؟ / عده‌ای سودجو و شیفته غرب مانع اجرای دستورات رهبری هستند

سرویس ایلام  -  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در مراسم بزرگداشت مقام دخت گرامی پیامبر اسلام ضمن تأکید بر ناشناخته بودن جایگاه ایشان در عصر کنونی، گفت: امروز عده‌ای سودجو و شیفته غرب مانع اجرای دستورات رهبری هستند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در آئین گرامیداشت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) که در محل مسجد صاحب الزمان (عج) ایلام و با حضور جمع زیادی از محبان اهل بیت برگزار شد، خاطرنشان کرد: ظلم انجام گرفته به حضرت زهرا (س) در طول تاریخ و در زمان حیات و بعد از شهادت ایشان ناشی از عدم شناخت درست و درک جایگاه واقعی آن حضرت است.

اظهار داشت: هرچند پیامبر مکرم اسلام به کرات با گفتار و رفتار خود جایگاه این بانوی عظیم الشان را به همگان گوشزد می کردند، اما بعد از رحلت ایشان برخی مسلمانان دنیاپرست حق مطلب را در مورد این بانوی دوعالم رعایت نکرده و با غصب حقوق مادی و معنوی حضرتش به ایشان و خانواده اش ظلم آشکار کردند.

وی افزود: پیامبر مکرر اسلام خشم و خوشحالی پروردگار را غضب و شادی حضرت زهرا (س) بیان می کردند و این موضوع بیانگر جایگاه رفیع این بانو در نزد خداوند است و مخفی بودن قبر ایشان ناشی از خشم و نارحتی ایشان به تعدی کنندگان به حقوق اهل بیت است.

عده‌ای سودجو و شیفته غرب مانع اجرای دستورات رهبری هستند

امام جمعه ایلام با اشاره به تنهایی و بی یاوری حضرت علی (ع) و تشابه این موضوع با مظلومیت مقام معظم رهبری یادآور شد: در آن زمان هیچ کسی نه جایگاه حضرت امیرالمؤمنین (ع) را درک می کرد و نه معنای کلام و مفهوم ایشان را می فهمید و در مقطع کنونی ما نیزعده ای سودجو و شیفته غرب مانع اجرای دستورات و فرامین مقام معظم رهبری هستند.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: در زمان مذاکرات هسته ای رهبر انقلاب آشکار و پنهان و به کرات بی اعتمادی به آمریکا و اروپا را به مسئولان گوشزد کردند اما متاسفانه این دغدغه های واقع بینانه و آینده نگرانه رهبری را صحه نگذاشتند و با خروج یک جانبه آمریکا از برجام و زیاده خواهی ها و درخواست های غیر منطقی غربی ها از ایران ماهیت اصلی آنها برای مسئولان کشور آشکار شد.

وی با بیان اینکه در جریان موضوع برجام امتیازهای زیادی به غربی ها واگذار شد، افزود: اگر رهبری با جدیت وارد عمل نمی شدند موضوع برجام و پسابرجام و امتیازخواهی های غربی ها برای ایران فاجعه ایجاد می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد: ایران اسلامی کشوری مقتدر و قدرتمند در سطح جهان است اگر مسئولان و مردم به فرامین و دستورات رهبری جامع عمل بپوشانند.

وی با بیان اینکه دشمن هیچگاه از توطئه و ضربه زدن علیه ایران عقب نشینی نمی کند، یادآور شد: دشمنان و نفوذی ها و عناصر داخلی آنها مدام در حال تکاپو علیه ماهیت ایران اسلامی هستند و شرایط کنونی اقتصادی و نوسانات بازار و معیشت ایران حاصل نفوذی ها و عناصر بیگانه و سرسپردگان غربی ها در کشور است.

به گزارش کردپرس، دسته عزاداری مردم ایلام از بلوار سیدالشهدا (ع) تا مسجد صاحب الزمان (عج) با حضور نماینده ولی فقیه مداحی و سینه زنی کردند.