سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  13:32   

10 هزار نفر در کردستان فیلم های سی و هفتمین جشنواره فجر را دیدند

سرویس کردستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اکران 16 فیلم همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سنندج گفت: 10 هزار و 100 نفر  فیلم های این دوره از جشنواره فجر  را در سینما فروردین سنندج  تماشا کردند.

به گزارش کرد پرس جلال قلعه شاخانی در جمع عوامل برگزاری سی و هفتمین جشنواره فجر کردستان اظهار کرد: همزمان با آغاز اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سینما فروردین سنندج 16 فیلم شامل 11 فیلم در بخش سودای سیمرغ و 5 فیلم در بخش سیمرغ پروانه ها به روی پرده رفت.

وی با اشاره به استقبال مردمی از اکران فیلم های این دوره از جشنواره فجر در استان عنوان کرد: فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 8 بهمن و در 32 سانس برای علاقه مندان به هنر سینما اکران شد که با استقبال خوب مردمی همراه بود.

قلعه شاخانی با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه هزار و 600 نفر به تماشای فیلم های این دوره از جشنواره نشستند، ادامه داد: 10 هزار و 100 نفر از اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره فجر کردستان دیدن کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اذعان کرد: در طول هفت روز اکران فیلم های بخش سودای سیمرغ بالغ بر 8 هزار نفر و پنج روز اکران فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها، 2 هزار کودک و نوجوان فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر کردستان را نظاره گر بودند.

وی به عناوین این فیلم ها اشاره کرد و افزود: فیلم‌های «آشفتگی»، «دیدن این فیلم جرم است»، «پالتو شتری»، «درخونگاه» ، «تیغ و ترمه»، «قسم»، «سرخ پوست»، «خون خدا»، «بیست و سه نفر»، «ناگهان درخت» و «حمال طلا» در این دوره از جشنواره فیلم فجر در سنندج به روی پرده سینما رفت.

وی در خصوص فیلم های بخش سیمرغ پروانه ها نیز گفت: اکران سیمرغ پروانه ها در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان برای دومین سال اجرا شد که در این دوره فیلم های «لکنت»، «پاستاریونی» و «ضربه فنی» و انیمیشن های «بنیامین» و «آخرین داستان» برای کودکان و نوجوانان اکران شد.

قلعه شاخانی با بیان اینکه فیلم های های این دوره از جشنواره فجر هم از لحاظ محتوایی و هم فُرمی نسبت به دوره های گذشته ارتقا پیدا کرده بود، خاطر نشان کرد: نظرسنجی که از مخاطبان فیلم هایی که تاکنون اکران شده نشان می دهد امسال نسبت به سال گذشته رضایت بهتری از کیفیت صدا و تصویر فیلم ها و در کل اکران آنها دارند.