سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  16:37   

رییس کمیسیون مدنی اتحادیه اروپا- ترکیه؛

اردوغان تمایلی برای حل مسئله کردها ندارد

سرویس جهان- رییس کمیسیون مدنی اتحادیه اروپا –ترکیه معتقد است رییس جمهور ترکیه که در حال تعقیب کردها هم در ترکیه و هم در سوریه و عراق است، تمایلی برای حل مسئله کردها ندارد.

 

به گزارش کردپرس، کارین وسترهایم، رییس کمیسیون مدنی اتحادیه اروپا – ترکیه در مصاحبه با سایت خبری سیتی زن گفته است حکومت ترکیه تحت رهبری رجب طیب اردوغان همان طور که یک تحلیلگر به آن اشاره کرده، بر اساس رویکرد « یک ملت، یک پرچم و یک دولت» رویکردی تهاجمی هم در مورد مسئله کردها در ترکیه و هم در مورد کردهای سوریه در پیش گرفته است.

وی افزود: ترکیه 35 سال است در داخل مرزهای خود با کردها مقابله می کند. این حکومت با حق تعیین سرنوشت کردها و سیاست و فرهنگ آنها دشمنی می ورزد.

وی معتقد است اردوغان تمایلی به حل مسئله کردها ندارد و پ.ک.ک را دشمن اصلی ترکیه دانسته و می خواهد تا آخرین قطره خود با آن مقابله کند.

دکتر وسترهایم که استاد دانشگاه برجن نروژ است، بر این باور است که ترکیه مخالف حق تعیین سرنوشت کردها در ترکیه و سوریه است و اگر بتواند همین رویکرد را در مورد کردهای عراق نیز در پیش می گیرد.

رییس کمیسیون مدنی اتحادیه اروپا –ترکیه همچنین بر این باور است رییس جمهور ترکیه در پی از بین بردن بنیان های سیاسی و فرهنگی کردها است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#رجب طیب اردوغان