سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  17:23   

رئیس محیط زیست بانه:

پنجمین ایستگاه پایش پارامترهای کیفی هوا در بانه به بهره برداری رسید

سرویس کردستان- رئیس محیط زیست بانه گفت: پنجمین ایستگاه پایش پارامترهای کیفی هوای در بانه با 2 شاخص ذرات معلق و ازون در بانه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار کرد پرس  رحمان رحیم پور روز یکشنبه همزمان با نهمین روز از دهه مبارکه فجر در آیین افتتاح ایستگاه پایش پارامترهای کیفی هوایی بانه اظهار داشت: برای ایجاد این ایستگاه سنجش هوا 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در آینده نیز این پروژه قسمت های سنجش دی اکسید کربن و منو اکسید کربن راه اندازی می شود و نمایشگر آن در یکی از میادین اصلی شهر راه اندازی می شود.

رحیم پور وجود زرات معلق هوا را یکی از معضلات زیست محیطی بانه عنوان کرد و اضافه کرد: ذرات معلق هوا جز پدیده های خارجی است که از کشور همسایه " عراق" وارد می شود که به وسیله این دستگاه میزان ذرات موجود در هوا نشان داده می شود.

وی گفت: با اندازه گیری میزان ذرات موجود در هوا می توان هشدارهای لازم را در مواقع حساس به گروه های مختلف بدهیم و از بروز مشکلات برای گروه های حساس جامعه جلو گیری کنیم.

رئیس محیط زیست بانه ادامه داد: ایستگاه سنجش آلاینده های هوای بانه را به صورت نرم افزار می تواند در گوشی های همراه نصب کرد که به صورت آنلاین ذرات غبار موجود در هوا را نشان می دهد.

ایستگاه پایش پارامترهای هوا بانه پنجمین ایستگاه و ششمین دستگاه استان است.