انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  17:35   

استاندار کرمانشاه:

صف های دریافت گوشت، کرامت انسانی را زیر سؤال می برد

سرویس کرمانشاه- استاندار كرمانشاه گفت: صف‌هایی که برای دریافت اقلام تنظیم بازار تشکیل می‌شوند به نوعی کرامت انسانی را زیر سوال می‌برد لذا باید بگونه‌ای در تنظیم بازار عمل کنیم که شاهد تشکیل این صف‌ها نباشیم.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ هوشنگ بازوند در نشست کارگروه تنظیم بازار استان کرمانشاه اظهار داشت: گوشت قرمز که یکی از مهمترین اقلام مورد نیاز مردم است و باید سهمیه به 50 تن در هفته افزایش پیدا کند و همین میزان نیز عمدتاً در مناطق فقیرنشین توزیع شود.

وی افزود: فلسفه توزیع گوشت برای خانوارهای کم بضاعت است و باید در عرضه این اقلام به خانوارهای مددجوی بهزیستی و کمیته امداد توجه ویژه شود.

مقام عالي استان بيان کرد: همچنین توزیع گوشت در تعاونی‌های کارگری، بازنشستگان و کارمندی نیز باید در دستور کار باشد. این کار باعث می‌شود گوشت به دست افرادی که واقعاً نیاز دارند برسد و دیگر شاهد تشکیل این همه صف هم نباشیم بنابراين باید از ظرفیت قصابی‌ها برای تنطیم بازار استفاده کنیم و ساز و کار مناسبی برای عرضه گوشت توسط واحدهای صنفی فراهم شود.

بازوند گفت: برای عید امسال 788 تن پرتقال تهیه شده که  یک افزایش 14 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد ولی با توجه به نیازهای موجود این میزان باید تا هزار تن افزایش یابد. هنچنین 428 تن سیب تهیه شده که افزایش 42 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است و این مقدار تا سقف 650 تن افزایش پیدا می کند.

وي افزود: مراکز عرضه میوه شب عید در سطح استان و خصوصاً مناطق زلزله زده باید افزایش یابد. ساکنین این مناطق در شرایط دشواری زندگی کرده اند و نیروهای غیر بومی زیادی هم در روند ساخت سازهای گسترده در منطقه مشارکت دارند.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: در این شهرهای زلزله زده باید عاملین عرضه افزایش یابند و مردم برای خرید میوه شب عید با مشکل و کمبودی روبرو نباشند و فعلاً ۱۵۹ عامل توزیع برای میوه شب عید در استان نظر گرفته شده که این تعداد به ۳۰۰ عدد ارتقاء می یابد.