سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 21 بهمن 1397  ::  20:43   

هنرستان فنی قدس مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

سرویس کردستان_ هنرستان فنی و حرفه ای شهرستان مریوان با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کردپرس از مریوان، هنرستان فنی و حرفه ای قدس مریوان در سه طبقه با 10 کلاس درسی و چهار کارگاه آموزشی در زمینی به مساحت 2 هزار و 77 متر مربع با حضور معاون امنیتی سیاسی اجتماعی استانداری استان کردستان، نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری، امام جمعه و جمعی از مسئولان مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان در آئین افتتاحیه این هنرستان اظهار کرد : هنرستان فنی و حرفه ای قدس مریوان یکی از قدیمی ترین مدرسه های مریوان است و اکثریت افرادی که امروزه در حوزه های مختلف صنعتی مشغول به کار هستند در این مدرسه درس خوانده و مهارت های فنی را یاد گرفته اند.

بهمنی عرفانی افزود : عملیات تخریب ساختمان قدیمی این مدرسه و ساخت مدرسه جدید در سال 1394 شروع شده و اعتبار آن نیز 2 میلیارد و 200 میلیونی و با تیپ مدرسه فنی ساخته شد و ان شاالله به زودی دیوار اطراف آن نیز ساخته خواهد شد.

عرفانی بیان کرد : متاسفانه عملیات ساخت دو کارگاه فنی در محوطه این مدرسه بدلیل وجود معارض ملکی زمین موجود به تاخیر افتاد اما فعالیت ساخت این کارگاه به زودی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به این که این پروژه با نظارت کارشناسان نوسازی مدارس استان ساخته شده است تصریح کرد : این ساختمان دارای تایدیه سازمان نوسازی کشور است و از بعد فنی توجه ویژه ای به آن شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مریوان میزان اعتبارات تخصیص داده شده به این ارگان در دو سال اخیر را دارای رشد چشمگیر عنوان کرده و اظهار کرد : از نظر بعد جمعیتی دانش آموزان شهرستان مریوان پس از ناحیه یک سنندج دومین شهر استان کردستان است.

بهمن عرفانی خاطرنشان کرد : شهرستان مریوان دارای 42 هزار نفر دانش اموز و 3100 نفر پرسنل آموزش وپرورش با یک هزار و 600 کلاس درسی فعال با 427 واحد آموزشی فعال وجود دارد که اکثریت پرسنل فرهنگیاین شهرستان بومی هستند.

عرفانی افزود : دانش آموزان شهرستان مریوان همواره در تمام عرصه های آموزشی و مسابقات علمی درخشیده اند و این شهرستان چهره خوبی از نظر آمار قبول شدگان کنکور سراسری دارد که باید عنوان کرد که 282 نفر زیر رتبه 3 هزار در کنکور داشته ایم.

 وی ادامه داد : شهرستان مریوان از نظر بعد دانش اموزی دارای دانش اموزانی توانمندی است و از نظر پرسنل آموزش و پرورش نیز دارای افرادی توانمند است اما متاسفانه این شهرستان از نظر زیرساخت های آموزشی و فرهنگی دچار مشکلاست و نیازمند کمک مسئولان برای رفع این معضل است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان مریوان خاطرنشان کرد : روند رشد دانش اموزی شهرستان مریوان مثبت است و متاسفانه میزان فضاهای آموزشی این شهرستان متناسب با آن نیست و بیشتر مدارس این شهرستان به صورت دو شیفته فعالیت دارند.

بهمن عرفانی افزود : یکی از مدارس شهرستان مریوان 1600 نفر دوشیفته درس می خوانند که کمتردر استان هایکشور پیش می آید همچنین جمعیتی در یک مدرسه به صورت دو شیفته درس بخوانند.

عرفانی ادامه داد : در سطح شهرستان مریوان تنها 4 مدرسه ثابت شیف صبح اداره می گردد و مابقی مدارس به صورت دو شیفته و چرخشی اداره می شوند.

وی در پایان سخنان خود خواستار یک نگاه ویژه ای از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان و مسئولان ذیربط به شهرستان مریوان شده و اظهار کرد : مدیران و مسئولان در سال های گذشته برای افزایش میزان سرانه فضای آموزشی این شهرستان فعالیت های خوبی را انجام داده اند اما متاسفانه این فعالیت ها نسبت به روند روبه رشد آمار جمعیت دانش اموزی این شهرستان کافی نیست.