سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  دوشنبه 22 بهمن 1397  ::  11:24   

برگزاری چله نگاران بانوی آفتاب در تهران

سرویس ایران-نمایشگاه “چله نگاران بانوی آفتاب” در فرهنگسرای ملل با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرمانداری شمیرانات، نمایشگاهی از آثار خوشنویسی و نقاشی چهل بانوی هنرمند شهرستان در فرهنگسرای ملل به مدت ده روز برگزار گردید.

 عصر روز شنبه ۱۳ بهمن ماه نمایشگاه چهل اثر هنری از چهل بانوی هنرمند شهرستان تهران، در محل فرهنگسرای ملل بوستان قیطریه افتتاح گردید.
سید علی اصغر رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات در این باره گفت: در این نمایشگاه چهل اثر از چهل هنرمند در حوزه های خوشنویسی نستعلیق، شکسته نستعلیق، کرشمه و معلی و نیز نقاشیخط به تماشای عموم گذاشته شده است.
وی ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از هنرمندانی که در حوزه هنرهای تجسمی به ویژه خوشنویسی و نقاشی فعالیت می کنند تصریح کرد: هنرهای اصیل ایرانی همچون هنرخوشنویسی و شاخه های مختلف آن همواره مورد اقبال مردم هنردوست ما بوده و یکی از فعالیت های عمده این اداره در هنرهای تجسمی در همین حوزه صورت می گیرد بطوری که مدت طولانی است که آموزش این هنر با ارزش و اصیل ایرانی اسلامی در همین اداره انجام می گیرد.
رفعت حقیقی همچنین افزود برای حضور ملموس هنرمندان در بین مردم مومن و هنردوست شمیران، کارگاه آموزشی در بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه در صحن آستان مبارک امامزاده صالح تجریش برگزار خواهد شد تا از این طریق قرابت بیشتری بین هنرمندان و زوار آستان مقدس برقرار گردد.
نمایشگاه “چله نگاران بانوی آفتاب” با موضوع بزرگداشت مقام رفیع زن همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۶ و از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ بهمن ماه در محل نگارخانه فرهنگسرای ملل واقع در بوستان قیطریه تهران پذیرای علاقه مندان است.
 
در این نمایشگاه یک تابلو از آثار هنرمند ایلامی بتول منصوری جو « هناس فه یلی » ، هنرمند و روزنامه نگار کرد فیلی، نیز به نمایش گذاشته شد.