سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  15:36   

اجرای عمومی «کافه چیا» در سنندج

سرویس کردستان - نمایش کافه چیا به نویسندگی و کارگردانی صابر دل بینا با حمایت واحد نمایش حوزه هنری کردستان در پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت نمایشنامه خوانی اجرای عمومی می شود.

به گزارش کرد پرس، رییس حوزه هنری کردستان در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه  در ادامه برنامه های مربوط به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و توجه به نگارش متون نمایشی متناسب با هنر متعهد و انقلابی نمایش کافه چیا در پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت نمایشنامه خوانی اجرای عمومی می شود.، گفت: این نمایش سعی کرده با بازخوانی اتفاقات دوران انقلاب در قالب آثار هنری، نسل جدید که آن دوران را تجربه نکرده اند را با رخدادهای انقلاب آشنا کند.

امین مرادی گفت: این نمایش که بیشتر اتفاقات آن داخل یک قهوه خانه بین راهی سنندج و مریوان است، روایتی از تلاش سربازانی است که به منظور همراهی با انقلابیون دست به تمرد و فرار از پادگان زده و توسط عوامل رژیم با گلوله مورد هدف قرار می گیرند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان با دعوت از علاقه مندان برای دیدن این نمایش نامه خوانی افزود: ناصر خالدیان انتخاب موسیقی وطراحی افکت و عرفان انصاری به عنوان روابط عمومی و شیلان برهانی به عنوان گرافیست صابر دل بینا را دراین اجرا همراهی کرده اند.

صابر دل بینا متولد 1347 کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از سال 1360 با حضور در کلاس های دکتر قطب الدین صادقی فعالیت هنری خود را شروع کرد.

در سوابق هنری این نمایشنامه نویس و کارگردان مشهور کردستانی علاوه بر نویسندگی و کارگردانی چندین متن نمایشی، بازی در چندین نمایشنامه، تله تئاتر و سریال های تلویزیونی و همچنین چندین فیلم سینمایی به چشم می خورد.

نمایشنامه کافه چیا به نویسندگی و کارگردانی صابر دل بینا به مدت سه شب از 23 تا 25 بهمن از ساعت 18:30 در محل پلاتوی استودیو مهرپردیس سینمایی بهمن سنندج اجرای عمومی می شود.