سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 23 بهمن 1397  ::  21:02   

پس از دیدار با رئیس پارلمان عراق؛

عمار حکیم بر مخالفت با حضور نظامی خارجی در خاک عراق تاکید کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس هم پیمانی اصلاح و عمران، مخالفت خود با حضور نیروهای رزمی و پایگاه های نظامی خارجی در خاک عراق را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، سید عمار حکیم، رهبر ائتلاف حکمه ملی و رئیس هم پیمانی اصلاح و عمران در بیانیه ای که پس از دیدار با محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق صادر شد، اعلام کرد که با وی آخرین تحولات اوضاع سیاسی این کشور و مسئله تکمیل کابینه دولت را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حکیم ضمن تاکید بر مخالفت با حضور نظامی خارجی در خاک عراق به ویژه نیروهای زمینی رزمی و پایگاه های نظامی، تقویت موضع و دیدگاه دولت در رابطه با نیاز به چنین حضوری را خواستار شد.

رئیس هم پیمانی اصلاح و عمران همچنین درخواست کرد که همگان به صورت مشترک در راستای تکمیل کابینه دولت عادل عبدالمهدی، نخست وزیر جدید عراق از طریق انتصاب وزرای دارای صداقت، کارآیی و توانایی مدیریت، تلاش کنند.

حکیم در پایان نیز ضمن درخواست دوباره برگزاری نشست جریان های سیاسی برای پایان دادن به بن بست کنونی در رابطه با برخی مسائل، بر لزوم توجه به اولویت های عراق تاکید کرد که به گفته وی که نیازمند آرامش و ثبات سیاسی هستند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عمار حکیم
#محمد حلبوسی
#نیروهای خارجی