انتشار:  جمعه 26 بهمن 1397  ::  15:06   

واکنش سخنگوی AKP به توئیت نماینده سابق HDP:

موضوع توئیت نماینده سابق HDP بسیار پندآموز است و باید از آن درس عبرت گرفت

سرویس ترکیه - عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در واکنش به پیام توئیتری نماینده سابق حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه گفت: این موضوع بسیار پند آموز است و باید از آن درس عبرت گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هابر7، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با واکنش به پیام توئیتری نماینده سابق حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه گفت: فعالیت های غیرقانونی افراد منسوب به این ذهنیت کثیف که از حمل سلاح برای گروه های تروریستی آغاز شده و با تهدید کردن به نام گروه تروریستی PKK ادامه یافته، موضوعی بسیار پند آمیز است و باید از آن درس عبرت گرفت. بدون شک جواب این پیام را در سیستم حقوقی ترکیه خواهد گرفت. این فرد یک نمونه بارز از کسانی است که تلاش می کنند تا نمایندگی گروه های تروریستی را، که یک پدیده غیرانسانی، غیر مشروع و غیر اخلاقی است، بر عهده بگیرند. یک نمونه آشکار از این موضوع است که چگونه می توان از مکانیزم های دموکراتیک در راستای مقاصد تروریست ها مورد استفاده قرار داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: مخالفت کردن با این ذهنیت که به نام گروه های تروریستی سخن می گوید و حتی تلاش می کند تا از گروه های تروریستی هم پیشی  بگیرد، یک مسئله انسانی است. ما به مقابله ثابت قدمانه خود در چارچوب دموکراسی و قانون با گروه های تروریستی ادامه خواهیم داد.

لازم به ذکر است، نادر ییلدیریم نماینده سابق وان در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در پیامی جنجالی از توئیتر شخصی خود نوشت: ما هیچ گاه در تنگنا نماندیم زیرا PKK هست. PKK نابود نمی شود. PKK چه فاشیست هایی را به خود دیده است که تمام شده اند. منتظر نوبت خود باشید.

 

کد خبرنگار: 30102