انتشار:  یک‌شنبه 28 بهمن 1397  ::  11:51   

مسرور بارزانی: در راستای کسب حمایت‌های بین‌المللی از اقلیم کردستان تلاش می‌کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - مسرور بارزانی در پی دیدار با وزرا و مقامات دیپملاتیک کشورها در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ این دیدارها را مثبت و مثمر ثمر توصیف کرد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردستان 24، مسرور بارزانی مسئول نهاد اطلاعات و امنیت اقلیم کردستان به خبرنگاران رسانه‌های اقلیم کردستان گفت: "در یکی دو روز حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ، دیدارهایی با وزرا و مسئولین عالی‌رتبه ی کشورهایی که در این کنفرانس شرکت داشتند، انجام دادیم. در این دیدار و گفتگوها تبادل ‌نظر کردیم و به موضوعات منطقه پرداختیم.

بارزانی؛ کردهای سوریه، روابط میان اقلیم کردستان و دولت فدرال در بغداد و اوضاع اقتصادی در کردستان را از اصلی ترین محورهای دیدار با مقامات و دیپلمات های کشوها در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ خواند و گفت: تلاش کردیم کشورهایی که دوستان ما هستند بتوانند بیشتر به اقلیم کردستان کمک نمایند.

وی افزود: همچنین خطر ظهور دوباره داعش یکی از موضوعاتی بود که به طور فشرده در مورد آن تبادل ‌نظر کردیم. کشورهایی طی این چند سال جنگ با تروریسم همپیمان ما بودند  و امیدواریم این دیدارها باعث شوند بتوانیم کمک‌های بیشتری را برای اقلیم کردستان جذب نماییم  و حمایت‌های بین‌المللی بیشتری را برای اقلیم کردستان تأمین کنیم.

مسرور بارزانی که کاندید حزب دمکرات کردستان برای تصدی منصب نخست زیری اقلیم کردستان می باشد، به نمایندگی از اقلیم کردستان در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است.

دیدار و گفتگو با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران یکی از دیدارهای مسرور بارزانی در کنفرانس امنیتی مونیخ بود.

ظریف، پس از انجام دادن این دیدار در گفتگو با خبرنگاران گفت: روابط با عراق و اقلیم کردستان را گسترش خواهیم داد و روابط با اقلیم کردستان برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طرح های ما بر گسترش روابط اقتصای و بازرگانی با عراق و اقلیم کردستان استوار است.

وزیر خارجه ایران در پایان خاطرنشان ساخت که ایران و اقلیم کردستان عراق همسایه و دارای مرزهای مشترک و اشتراکات بسیاری هستند و تهدیدات خارجی و اظهارات بیگانگان در خصوص این روابط، هیچ اهمیتی ندارد.