انتشار:  یک‌شنبه 28 بهمن 1397  ::  19:06   

وزیر کشور ترکیه:

در آینده بسیار نزدیک گروهی به نام PKK باقی نخواهد ماند

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: در آینده بسیار نزدیک دیگر گروهی به نام PKK باقی نخواهد ماند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر سزایی تملی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در خصوص پیروزی در کردستان ترکیه و شکست ائتلاف جمهور در این منطقه عنوان کرد: فردی وجود دارد که رئیس مشترک HDP حساب می شود. می گوید "در کردستان ما پیروز خواهیم شد و حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی ترکیه" شکست خواهند خورد. اینان کشور را تار و مار می کنند. HDP شاخه سیاسی PKK است. نماینده و مدافع PKK است. ما مسائلی را که به عنوان تهدید ارزیابی می کنیم، توضیح می دهیم ولی چیزی که مرا متعجب می کند این است که ما بعد از 40 سال مبارزه زمانی که آماده یک انتخابات می شویم برخی تلاش می کنند تا PKK را معرفی کنند. تلاش برای این که هنوز بخواهند PKK را به برخی معرفی کنند برای من بسیار عجیب به نظر می آید. حزبی که به آن HPD می گویید آن چنان روابطش با PKK طبیعی و مستحکم است که جای هیچ بحث و حرف و حدیثی باقی نمی گذارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در آینده بسیار نزدیک دیگر گروهی به نام PKK باقی نخواهد ماند. امروزه پایین ترین حد پیوستن به PKK در 30 سال اخیر را تجربه می کنیم. پیوستن به گروه های تروریستی دیگر وجود ندارد. ما در زیر ساخت و روساخت تلاش می کنیم. در دو سال اخیر سه هزار انبار و پناهگاه را منهدم کرده ایم. در این کشور چیزی به نام PKK باقی نخواهد ماند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها