انتشار:  یک‌شنبه 28 بهمن 1397  ::  20:32   

تاکید روسیه بر آغاز مذاکره میان کردها و دمشق

سرویس جهان- معاون وزیر خارجه روسیه می گوید از آنجایی که آمریکا، متحد کردهای سوریه در حال بیرون رفتن از این کشور است کردها باید مذاکره با دولت سوریه را آغاز کنند.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا تاکید کرده است 2000 نیروی خود را از سوریه بیرون می برد و این مسئله کردهای سوریه را که در طی 4 سال گذشته همراه با آمریکا بیش از 25 درصد خاک سوریه را از کنترل داعش خارج کرده اند، در خطر مواجهه با حمله نظامی احتمالی ترکیه قرار می دهد.

به نوشته رویترز، سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه روسیه امروز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان گفت: کردها از آن جایی که متحدشان در حال بیرون رفتن از سوریه است باید مذاکره با بشار اسد را آغاز کنند و ما از این مذاکره حمایت می کنیم.

وی ضمن اشاره به ایجاد خلا بعد از بیرون رفتن آمریکا از سوریه و حمله احتمالی ترکیه و شورشیان متحد این کشور در سوریه به کردها گفت: بعد از خروج آمریکا از سوریه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر هیچ نیرویی در شمال سوریه حضور نداشته باشد بهتر است مذاکره میان کردها و دمشق آغاز شود.

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به این که کردها بخشی از جمعیت سوریه هستند تاکید کرد که اختلافات میان کردها و دمشق از طریق مذاکره قابل حل است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا