انتشار:  دوشنبه 29 بهمن 1397  ::  00:01   

هشدار آمریکا به کُردها در مورد همکاری با روسیه و سوریه

سرویس جهان- فرمانده ارشد نیروهای آمریکا و ائتلاف در عراق و سوریه هشدار داد در صورتی که کردهای سوریه بخواهند با دولت های سوریه و روسیه متحد شوند، واشنگتن حمایت خود را از آنها قطع خواهد کرد.

 

به گزارش کردپرس، کردهای سوریه که از ادامه حمایت آمریکا از خود بعد از اعلام خروج 2000 نیروی این کشور از سوریه ناامید شده اند برای اتحاد با دولت های مرکزی سوریه و روسیه تلاش می کنند تا این کشورها به جای آمریکا از کردها در برابر حمله احتمالی ترکیه حمایت کنند.

رویترز گزارش داد که ژنرال پل لاکامرا، فرمانده نیروهای ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا در عراق و سوریه، نسبت به همکاری نیروهای کرد سوریه با دمشق و مسکو هشدار داده است.

این ژنرال آمریکایی هشدار داد قانون این کشور همکاری نظامی آمریکا با روسیه و دولت سوریه را ممنوع کرده است.

وی درباره حمایت آمریکا و ائتلاف از نیروهای کرد سوریه افزود: « تا زمانی که آنها متحد ما باشند به آموزش و تجهیز آنها به سلاح مورد نیاز اقدام خواهیم کرد.»

ژنرال لاکامرا درباره احتمال ادامه همکاری نظامی آمریکا با نیروهای کرد سوریه در صورت اتحاد کردها با دمشق و مسکو گفت: خیر در صورتی که آنها با دولت سوریه همراهی کنند همکاری ما با آنها متوقف می شود زیرا ما نه با حکومت سوریه و نه روسیه همکاری نداریم.

وی به کردها هشدار داد اگر آنها با دمشق و مسکو به توافق برسند ائتلاف و آمریکا دیگر کردها را شریک خود به حساب نخواهند آورد.

این در حالی است که بشار اسد، رییس جمهور سوریه روز یک شنبه کردها را به همکاری با عوامل خارجی یعنی آمریکا متهم کرد و ضمن تاکید بر بازپس گرفتن تمام قلمرو این کشور از همه طرفین از جمله کردها، به آنها هشدار داد که آمریکا کردها را تنها خواهد گذاشت و از آنها دفاع نخواهد کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#روسیه
#بشار اسد