سرویس عراق
انتشار:  دوشنبه 29 بهمن 1397  ::  09:00   

عبدالمهدی و فرمانده ارشد آمریکایی روند نابودی داعش در سوریه را بررسی کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق و فرمانده نیروهای آمریکا در خاور میانه تلاش های در جریان برای نابودی عناصر باقی مانده داعش در سوریه را بررسی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی روز یک شنبه در شهر بغداد از ژنرال جوزف ووتل، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (CENTCOM) و هیئت همراه به مناسبت پایان فعالیت وی در این سمت استقبال کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و ژنرال ووتل در دیدار خود به بررسی همکاری در زمینه های جنگ علیه گروه تروریستی داعش، آموزش نیروهای عراقی، تحولات مثبت کنونی در این کشور و تلاش دولت برای تقویت امنیت و ثبات و بازسازی شهرهای آزاد شده و آسیب دیده پرداختند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق و فرمانده سنت‌کام که فرماندهی کل نیروهای ارتش آمریکا در مناطق خاور میانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی را بر عهده دارد، همچنین تلاش های در جریان برای نابودی عناصر باقی مانده داعش در سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

این در حالی است که ژنرال ووتل در جریان سفر کنونی خود با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز دیدار کرده جایی که دو طرق ضمن تاکید بر لزوم پایبندی به دفاع از حاکمیت این کشور، خاطر نشان ساختند که حضور هر گونه نیروی خارجی برای پشتیبانی در زمینه مبارزه با تروریسم باید با درخواست بغداد و در چارچوب اهداف مورد توافق باشد.