انتشار:  دوشنبه 29 بهمن 1397  ::  10:00   

بیانیه 7 ماده ای جلسه ارتش دموکراتیک سوریه:

ارتش دموکراتیک خواستار حل و فصل مسائل با ترکیه از راه گفتگو است

سرویس ترکیه – ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای 7 ماده ای که بعد از جلسه همه جانبه خود در حسکه صادر کرده است، با تأکید بر این که خلافت داعش به روزهای پایانی خود رسیده است، عنوان کرد: خواستار حل و فصل مسائل از راه گفتگو با ترکیه هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، ارتش دموکراتیک سوریه که جلسه بسیار مهمی را با حضور تمام شاخه های نظامی و مراکز فرماندهی خود ترتیب داده بود، بعد از بررسی و تحزیه و تحلیل تحولات اخیر در شمال و شرق سوریه از جمله جنگ علیه آخرین پایگاه داعش، تحولات احتمالی بعد از روند خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، ادعاهای دولت ترکیه و منطقه امن، روابط با دولت مرکزی سوریه و همچنین مسائل نظامی و امنیتی در حال و آینده سوریه، بیانیه ای 7 ماده ای منتشر کرد که نوری محمود سخنگوی یگان های مدافع خلق YPG با حضور در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر حسکه آن را قرائت کرد.

در بیانیه ارتش دموکراتیک سوریه آمده است:

  1. مبارزاتی که از سال 2012 میلادی علیه گروه های تروریستی مختلف و از سال 2014 میلادی با حمایت ائتلاف بین المللی علیه داعش آغاز کرده ایم به در حال نزدیک شدن روزهای پایانی است و در نتیجه این عملیات ها " خلافت" به پایان خود نزدیک می شود. در حال حاضر [ نیروهای داعش] در یک محدوده کوچک در باخوز محاصره شده اند. با آزادی اسراء و شهروندان عادی از دست تروریست های داعشی جنگ تماماً به پایان خواهد رسید.
  2. ارتش دموکراتیک سوریه در این جلسه برای دوران جدید در سوریه و برای ایجاد یک استراتژی جدید نظامی، دو خط مشی اصلی تعیین کرده است: 1 – عملیات های نظامی و امنیتی با حمایت ائتلاف بین المللی برای نابودی حفره های پنهان داعش در سوریه؛ 2 – نابودی موجودیت جامعه شناختی، فکری و اقتصادی داعش در سوریه.
  3. شوراهای نظامی در این جلسه رفتار دولت ترکیه علیه شمال سوریه و تهدید نیروهایمان در منطقه را بررسی و تجزیه و تحلیل کردند. دولت ترکیه یک دولت اشغالگر است و عفرین، باب، جرابلس و ادلب را اشغال کرده است. حاضرین در این جلسه بر حل و فصل مسائل با ترکیه از روش های دیالوگ و مذاکره و همچنین حل مشکلات در چارچوب احترام به اصول همسایگی تأکید کردند و در عین حال خود برای مقابله با هر گونه حمله احتمالی اعلام آمادگی کردند. حاضرین در این جلسه تأکید کردند که یک منطقه امن در مرزهای شمال سوریه برای تأمین صلح و امنیت تنها در سایه نظارت ناظران بین المللی میسر خواهد شد.
  4. شوراهای نظامی در خصوص روابط با دولت مرکزی سوریه نیز گفتگو کردند. برای یک سوریه متحد، حل و فصل مسائل با دولت مرکزی از راه های مذاکره در چارچوبی که مجلس دموکراتیک سوریه و خودمدیریتی شمال و شرق سوریه تعیین می کند، مورد تأیید است.
  5. بر نقش، اهمیت و رهبری یگان های مدافع زنان در جنگ پایان دادن به ترور تأکید شد و به جنگ قهرمانانه جنگجویان زن درود فرستاده شد.
  6. آزادسازی عفرین، بازگشت مردم عفرین به خانه های خود و توقف تغییر بافت جمعیتی عفرین مورد بحث قرار گرفت و به اولویت های اصلی ارتش دموکراتیک سوریه در دوران پیش رو تبدیل شد.
  7. ارتش دموکراتیک سوریه به بازسازی و آموزش در مناطقی که داعش در آنان نابود شده است خواهد پرداخت و بر اساس نیازهای نظامی و امنیتی به استقرار نیروهای خود خواهد پرداخت.

 

کد خبرنگار: 30102

 

بیشتر بخوانید:

دیده بان حقوق بشر سوریه: آخرین منطقه تحت اشغال داعش به کنترل ارتش دموکراتیک سوریه درآمد

فرمانده عملیات طوفان جزیره: آخرین تروریست های داعش در یک محدوده 600 – 700 متری به محاصره درآمده اند

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه