انتشار:  دوشنبه 29 بهمن 1397  ::  10:31   

تائید توافق انجام‌شده با حزب دمکرات در مجمع ملی جنبش تغییر

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مجمع ملی جنبش تغییر در نشستی، توافق انجام شده از سوی هیئت مذاکره کننده این حزب با حزب دمکرات را بر سر تشکیل دولت اقلیم کردستان، تائید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری سبه ی، پس از اینکه هیئت های مذاکره کننده جنبش تغییر و اتحادیه میهنی کردستان، پس از نشستی دو جانبه  اعلام کردند که بر سر نحوه تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و دیگر مسائل فیمابین به توافق سیاسی دست یافته اند، مجمع ملی جنبش تغییر به عنوان نهاد رهبری و تصمیم گیری حزب نشستی را برای بررسی این توافق برگزار کرد.

طبق خبر در این نشست پیش نویس توافق با حزب دمکرات پس از بررسی توسط اعضای مجمع ملی، علیرغم ملاحظات مجمع نسبت به عملکرد هیئت مذاکره کننده جنبش تغییر، تائید شد.

قرار است که امروز توافق میان حزب دمکرات و جنبش تغییر به صورت رسمی توسط مقامات و رهبران دو حزب، امضا شود.

پیشتر یکی از نمایندگان جنبش تغییر در پارلمان کردستان اعلام کرده بود که جنبش تغییر با حزب دمکرات بر سر تصدی 12 درصد از مناصب و پست های دولت جدید اقلیم، به توافق دست یافته است.

در همین حال توافق با حزب دمکرات نارضایتی های داخلی را در جنبش تغییر به دنبال داشته و کنعان اسماعیل از اعضای مجمع عمومی حزب، پس از اعلام توافق خروج خود از جنبش تغییر را اعلام کرد.