سرویس ترکیه
انتشار:  دوشنبه 29 بهمن 1397  ::  12:08   

حضور الهام احمد و نماینده HDP در مجلس اعیان بریتانیا

سرویس ترکیه - حضور الهام احمد رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه و هوشیار اوزسوی نماینده حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه، در مجلس اعیان بریتانیا واکنش های زیادی در رسانه های طرفدار حکومت ترکیه و محافل سیاسی این کشور داشت.

به گزارش کردپرس، حضور الهام احمد، رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه و هوشیار اوزسوی نماینده حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در پارلمان ترکیه، در مجلس اعیان بریتانیا یا مجلس لردها، واکنش های زیادی در رسانه های طرفدار حکومت ترکیه و محافل سیاسی این کشور داشت.

در این مراسم که به مناسبت 20مین سالگرد دستگیری عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK برگزار شده بود، ابتدا لرد مائوریک گلسمن سخرانی کرده و در اظهارات خود بر حمایت از HDP در ترکیه و کردهای سوریه تأکید کرد.

اوزسوی نیز در اظهارات خود با انتقاد از سیاست های کشورش علیه کردها و جریان های مخالف دولتی گفت: روزنامه نگاران و سیاستمداران در ترکیه زندانی هستند. در سال های گذشته بسیاری از شهرهای کرد را ویران کردند. ما به عنوان HDP به مقاومت خود ادامه خواهیم داد.

الهام احمد نیز که پیش از این در آمریکا و فرانسه دیدارهای مهمی با مقامات این دو کشور داشته بود، در اظهاراتی با اشاره به جنگ داخلی در سوریه و فرصت دانستن آن برای کردها گفت: کردها از شانسی که در سال 2011 برای آنان به وجود آمده بود به نحو احسن استفاده کرده اند. معمار این تفکر عبدالله اوجالان است که اکنون تحت فشار بسیار شدید دولت ترکیه قرار دارد. علیه وی حصر بسیار شدیدی اعمال می شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#سوریه